Eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 15 kV

  1. Cel i przeznaczenie studiów
    Studia przeznaczone są dla absolwentów wyższych uczelni, którzy są zainteresowani uzyskaniem stosownej wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie eksploatacji i dozoru urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu znamionowym nie wyższym niż 30 kV.
    Absolwenci studiów otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które może stanowić podstawę do ubiegania się przed komisją kwalifikacyjną o wydanie świadectwa potwierdzające kwalifikacje do wykonywania czynności związanych z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. poz. 1392).
  2. Program studiów
    Absolwenci studiów podyplomowych posiadają wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie co najmniej wskazanym w Rozporządzeniu z dn. 1 lipca 20222 r. w sprawie szczegółowych zasad posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci. W szczególności jest to wiedza w zakresie: zasad budowy, działania oraz warunków technicznych obsługi urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych; zasad eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci; zasad i warunków wykonywania prac dotyczących obsługi, konserwacji, remontu, naprawy, montażu lub demontażu i czynności kontrolno-pomiarowych; zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz udzielania pierwszej pomocy; zasad postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń lub zagrożenia życia, zdrowia i ochrony środowiska; przepisów dotyczących przyłączania urządzeń i instalacji do sieci elektroenergetycznej, prowadzenia ruchu i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci, przepisów i zasad postępowania przy programowaniu pracy urządzeń, instalacji i sieci, z uwzględnieniem zasad racjonalnego użytkowania i energii, przepisów dotyczących eksploatacji oraz wymagań w zakresie prowadzenia dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej urządzeń, instalacji i sieci, przepisów dotyczących budowy urządzeń, instalacji i sieci oraz norm i warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać te urządzenia.
  3. Rodzaj i czas trwania studiów
    Zjazdy realizowane w systemie niestacjonarnym w sobotę i niedzielę (10 zjazdów). Na każdym zjeździe realizowanych jest 16 godzin dydaktycznych. Częstotliwość zjazdów: średnio co cztery tygodnie.
  4. Rekrutacja
    Rekrutacja odbywa się na podstawie postępowania kwalifikacyjnego w oparciu o złożone dokumenty poprzez system IRK UWM (Internetowa Rejestracja Kandydatów).
    Po zakwalifikowaniu, Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe składają w sekretariacie studiów podyplomowych podanie z kwestionariuszem osobowym (wydruk z systemu IRK) oraz odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych.
  5. Odpłatność
    Opłata za studia wynosi 3800 zł (istnieje możliwość rozłożenia na raty). Koszt egzaminu SEP nie jest uwzględniony w czesnym za studia podyplomowe.

https://rekrutacja.uwm.edu.pl/content/podyplomowe/eksploatacja-urzadzen-elektroenergetycznych-o-napieciu-do-15-kv
http://www.uwm.edu.pl/keie/podyplomowe/eksploatacja.html

SEKRETARIAT - mgr Joanna Chrząstek
tel. 89 523 36 03
e-mail: keeeia@uwm.edu.pl

KIEROWNIK STUDIÓW - dr Michał Duda
tel. 89 524 61 57
e-mail: michal.duda@uwm.edu.pl

10-736 Olsztyn
ul. Oczapowskiego 11, pok. E202