Dni Nauki i Sztuki w Instytucie Sztuk Pięknych WS UWM

26 października 2014 r. w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM gościliśmy najmłodsze pokolenie przyszłych artystów. W ćwiczeniach i zajęciach uczestniczyło 26 4-latków z Przedszkola Artystycznego w Olsztynie. Mieli oni za zadanie wspólnie namalować na dużym płótnie swoją kolorystyczną wersję konika (szablon) i człowieka. Praca przebiegała pod kierunkiem prof. Marka Szczęsnego i dr hab. Renaty Zimnickiej-Prabuckiej, ćwiczenia graficzne (monotypia) prowadził zaś dr hab. Andrzej Popiel, zajęcia z ceramiki odbywały się pod kierunkiem dr Izydora Borysa. W innych salach uczniowie olsztyńskich liceów mogli uczestniczyć w krótkim kursie portretowania (zajęcia z mgr Joanną Bentkowską-Hlebowicz). Podczas wizyty w Instytucie Sztuk Pięknych Violetta Kulikowska-Parkasiewicz oprowadzała uczestników po pracowniach specjalistycznych Instytutu. Zbigniew Urbalewicz prowadził warsztaty z typografii i projektowania na temat wykorzystania grafiki wektorowej w projektowaniu graficznym, zwłaszcza typografii.
Czekamy na Was!