Pożegnanie zimy - powitanie wiosny 2015

W piątek 20 marca przywitaliśmy wiosnę!!!

O godz. 10.00 spod budynku Wydziału Sztuki wyruszył pochód, w skład którego weszli wykładowcy i studenci Wydziału Sztuki oraz Politologii. Na jego czele szła grupa studentów niosąca Marzannę, wykonaną przez studentów Instytutu Sztuk Pięknych: Alicję Soboczyńską, Martę Łabencką, Monikę Jabłońską oraz Tomasza Puchalskiego. Pochód, poruszający się w rytm uderzeń w bęben oraz innych instrumentów perkusyjnych, skierował się w stronę Starego Miasta. Pozdrawiany przez mijane po drodze grupy przedszkolne z Marzannami, przeszedł do Parku Centralnego i zatrzymał się na znajdującym się tam mostku. Zaszczyt utopienia Marzanny w Łynie przypadł Dyrektorowi Instytutu Muzyki, prof. Leszkowi Szarzyńskiemu. Po powrocie do budynku uczestnicy pochodu udali się na słodki poczęstunek. Całość koordynowała mgr Ewa Zuba.