Niebieskie piórko-zapraszamy

Niebieskie Piórko - święto Wydziału Sztuki organizowane przez studentów. W tym roku odbyło się pod hasłem „Niebiesko mi…”. Był to czas integracji studentów z wykładowcami oraz wydziału z miastem. Przy dźwiękach klimatycznej muzyki wykonywanej na żywo przez zespoły z Instytutu Muzyki można było zapoznać się z twórczością studentów i wykładowców Instytutu Sztuk Pięknych.
Święto odbyło się po raz 16 i jak co roku zostały przyznane statuetki "Osobowość Roku 2016".  Wśród pracowników Instytutu Muzyki zasłużona została mgr Ewa Wankiewicz. Osobowością Roku wśród studentów tego instytutu obrano Mateusza Sławińskiego. Spośród pracowników Instytutu Sztuk Pięknych statuetkę otrzymał mgr Adam Wolniakowski, wśród studentów natomiast Joanna Ejsymont. Świeto naszego wydziału ma na celu dzielenie się pozytywną energią z miastem oraz pokazać jaka jest sztuka na co dzień.
Organizatorem tegorocznego „Niebieskiego Piórka” byli studenci I roku studiów II stopnia edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Studencki sztab organizacyjny tworzyły: Maria Milewska i Kinga Giedo. Opiekę artystyczną i organizacyjną sprawowałli: dr hab. Leszek Szarzyński, prof. UWM i dr Anna Drońska.

Spichlerz MOK, ul. Piastowska 13, Stare Miasto Olsztyn
10 maja 2016r., godz.: 17:00