Sukces drygentek z Instytutu Muzyki

Trzy studentki z Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki UWM otrzymały nagrody na Konfrontacjach Młodych Chórmistrzów podczas Uniwersyteckiego Forum Dyrygentów UKW w Bydgoszczy (14-16.03.).

Agnieszka Kowalik, przygotowana przez prof. Marcina Wawruka, zajęła II miejsce, studentki prof. Benedykta Błońskiego Żaneta Kucharska - III miejsce, Anna Przegrocka - nagroda specjalną Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
W ogólnopolskim konkursie uczestniczyło 11 reprezentantów kierunków edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej polskich uniwersytetów. Prace studentów dyrygentury oceniało jury w składzie: prof. Bernard Mendlik (UKW Bydgoszcz) - przewodniczący jury, prof. Elżbieta Krzemińska (UMCS Lubli), prof. Bartłomiej Stankowiak -(UZ Zielona Gór), prof. Honorata Cybula (UWM Olsztyn), dr hab. Joanna Glenc (UŚ w Katowicac) i dr hab. Benedykt Odya.
Podczas Forum Dyrygenckiego prowadzone były również warsztaty z zakresu emisji głosu oraz chorału gregoriańskiego.
bb