Gramy i Śpiewamy dla Polskiej Nauki

Odbyła się czwarta edycja Dni Narodowego Centrum Nauki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Dni NCN odbywają się raz do roku, za każdym razem w innym regionie kraju. Tegoroczne dni, 11-12 maja, odbyły się w Kortowie na zaproszenie rektora UWM.
W środę 11 maja o godzinie 18.00 w Bibliotece głównej Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego odbył się wyjątkowy koncert pt. Gramy i Śpiewamy dla Polskiej Nauki. Zaprezentowali się Chór Cantores Varmiensis przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, dyrygent Benedykt Błoński, Zespół Kameralny Pro Musica Antiqua pod dyrekcją Leszka Szarzyńskiego w składzie Leszek Szarzyński- flet, Paweł Panasiuk- wiolonczela, Agnieszka Panasiuk- Fortepian, Monika Czalej-Pujol- mezosopran. Koncert poprowadził Jan Połowianiuk.
Po koncercie można było przyjrzeć się pracom Zbyszka Urbalewicza. Wykładowcy Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

fot. Ścibor Ciepielewski