Żaneta Kucharska zdobyła III nagrodę w Konfrontacjach Młodych Chórmistrzów

W dniach 5-7 czerwca 2017 w Lublinie odbyły się Konfrontacje Młodych Chórmistrzów w ramach Uniwersyteckiego Forum Dyrygentów. 10 najlepszych studentów z całej Polski zmierzyło się z pracą nad utworami, ich interpretacją i wykonaniem z chórem akademickim. Muzyk Żaneta Kucharska zdobyła III nagrodę! Żaneta jest studentką II roku studiów magisterskich Instytutu Muzyki, Wydziału Sztuki osobą prowadzącą jest prof. Benedykt Błoński.
W I etapie Konfrontacji dyrygenci pracowali nad obowiązkowym utworem „Ping pong” Jana Krutula z chórem Gaudeamus ZS nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach. II etap obfitował w kolejne emocje – uczestnicy Konfrontacji pracowali z utworem nieznanym chórowi – współpracy podjął się chór Kantylena III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. III etap to już wynikowa pracy nad wylosowanym utworem. Żaneta Kucharska pracowała z Chórem Akademickim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nad utworem „Ave Maria” Franza Biebla.
Jury w składzie: prof. dr hab. Urszula Bobryk, prof. dr hab. Benedykt Błoński, prof. dr hab. Bernard Mendlik oraz dr Piotr Wijatkowski nie miało łatwego zadania, niemniej wzięło pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie, styl pracy, charyzmę i sposób interpretacji.
Żaneta Kucharska oprócz III miejsca zdobyła nagrodę specjalną Chóru Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, według chórzystów była najlepszą dyrygentką.