Sztuka Was szuka

Jeśli jesteś otwarty/a na nowe wyzwania, chcesz poszerzać swoje horyzonty , a do tego pasjonujesz się sztuką . Mamy doskonałe miejsce dla Ciebie!

Wydział Sztuki UWM. Tu rozwiniesz swoje  plastyczne i muzyczne pasje oraz zdobędziesz kwalifikacje zawodowe. Nigdy nie jest za późno na przygodę ze sztuką. Możesz zacząć w każdym wieku. Oferujemy nieodpłatne studia artystyczne dla osób pracujących.  Studiowanie dwóch kierunków może być wspaniałym wyzwaniem.  Staramy się aby godziny zajęć były dostosowane do Waszych potrzeb.

Instytut Sztuk Pięknych prowadzi kształcenie na poziomie licencjackim i magisterskim na kierunkach Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.  Swoich studentów przygotowuje w obrębie np.: malarstwa,  multimediów, projektowania graficznego, fotografii i filmu. Studiowanie w tym Instytucie daje możliwość połączenia nauki z kreatywnością, zdolnościami namulanymi i pasją. Szeroka i  zróżnicowana oferta kształcenia daje wiele możliwości  zatrudnienia  i realizacji swoich artystycznych pasji w ciekawych miejscach.

Instytut Muzyki prowadzi kształcenie na poziomie licencjackim i magisterskim na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.  Wśród przedmiotów wykładowych znajdują się m.in. dyrygowanie , emisja głosu, elementy choreografii ruchu scenicznego, praca z mikrofonem, podstawy dubbingu i udźwiękowienia filmu, aranżacja dźwięku. Student tego kierunku może rozwinąć swoje zdolności wokalne i instrumentalne. Instytut przygotowuje do wykonywania zawodu muzyka, zaistnienia na rynku muzycznym, estradowym oraz do pracy w ośrodkach kultury. Zdobyte kwalifikacje zwiększają atrakcyjność absolwenta  na rynku pracy.