×

Wystawa z cyklu "Teraz Chorwacja". "Nowy świat" - malarstwo i grafika Tomislava Buntaka i Danko Friščića

Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zaprasza na otwarcie wystawy z cyklu „Teraz Chorwacja" w środę 27 listopada 2013 r. o godz. 13.00, w Bibliotece Uniwersyteckiej, ul. Oczapowskiego 12 b w Olsztynie.

Pod wspólnym tytułem "Nowy świat" prezentujemy malarstwo i grafikę Tomislava Buntaka i Danko Friščića

Tomislav Buntak - urodzony w 1971 roku w Zagrzebiu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych, dyplom w pracowni prof.  Miroslava Suteja. Swoje prace wystawiał w wielu krajach Europy. Działa w fundacjach artystycznych: MMSU - Rijeka - MUO Zagreb. Jego cykle monumentalnych rysunków i malarstwa o sakralnym i historycznym charakterze prezentowane były w Zagrzebiu i Kostanjevicy w Słowenii.

Danko Friščić - urodzony w 1970 roku w Zagrzebiu. W 1997 roku uzyskał dyplom na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa prof. Đure Sedera. Pracuje jako docent na macierzystej uczelni. Jest członkiem kilku stowarzyszeń artystycznych, autorem wielu wystaw indywidualnych. Wielokrotnie brał udział w prezentacjach grupowych w Chorwacji i zagranicą.