wernisaż wystawy pokonkursowej "Rok Feliksa Nowowiejskiego"

Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
oraz BWA Galeria Sztuki

serdecznie zapraszają

na wernisaż wystawy pokonkursowej "Rok Feliksa Nowowiejskiego"
26 październia (środa), godz. 18:00

Patronat honorowy:
Prezydent Olsztyna
Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Partner wystawy:
Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Konkurs na plakat „Rok Feliksa Nowowiejskiego”  zakończył się 11 września. Tematem przewodnim była postac
i twóczość Feliksa Nowowiejskiego patrona roku 2016, w którym przypada 70. rocznica śmierci kompozytora związanego z Warmią. Na konkurs wpłynęło 38 plakatów 25 autorów, spośród których wybrano 19 najlepszych, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.
Decyzją Jury w składzie:
prof. zw. Krzysztof Trusz, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie,
dr hab. Henryk Królikowski, Instytut Sztuk Pięknych, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach,
dr hab. Nikodem Pręgowski, Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,
dr hab. Violetta Kulikowska-Parkasiewicz Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,
dr Małgorzata Bojarska-Waszczuk, Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Olsztynie
przyznanło trzy równorzędne III Nagrody, tym samym rezygnując z przyznania I i II Nagrody. Autorami zwycięskich prac są:

Weronika Borzuchowska,
Natalia Skowrończyk-Iwańczyk,

oraz Małgorzata Komorowska.

Na wystwę pokonkursową zakwalifikowały się prace następujacych osób:
Przemysław Arciuch, Sebastian Bauman, Weronika Borzuchowska, Dawid Celek, Michał Tadeusz Golański, Mariusz Gutowski, Małgorzata Komorowska, Katarzyna Kozak, Michał Łącki, Krzysztof Motyka, Marta Pietrykowska, Natalia Skowrońska-Iwańczyk, Iwona Słowik, Mateusz Stawarski, Magdalena Wosik, Adam Wyżlic.

Wszystkim zwycięscom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu artystycznym.