Koncerty w ramach VII Festiwalu Filozofii

FILOZOFIA I MUZYKA
W dniach 4 - 5 września odbędzie się VII edycja Festiwalu Filozofii, organizowana przez Instytut Filozofii UWM. Tegoroczne spotkanie poświęcone jest tematowi: FILOZOFIA I MUZYKA. Przedmiotem rozważań uczestników będą historyczne i współczesne związki tych dwóch dziedzin w zakresie aksjologii, estetyki, ontologii, teorii twórczości, koncepcji sztuki czy ogólnej teorii kultury.
Przedmiotem zainteresowania badaczy jest muzyka zarówno jako źródło refleksji filozoficznej i wyrafinowany akt twórczy, które kształtują oblicze kultury elitarnej, ale także jako forma artystycznej ekspresji o dużej sile oddziaływania w obszarze kultury popularnej.
Instytut Muzyki UWM włącza się do prac Festiwalu zarówno w jego części naukowej jak i w artystycznej:

• 4 września w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego wystąpi z recitalem skrzypcowym prof. Artur Milian, który przedstawi się publiczności festiwalowej w programie solistycznym, z towarzyszeniem pianistki mgr Ewy Wankiewicz oraz jako kameralista w Kwartecie Smyczkowym Wydziału Sztuki.

5 września, w koncercie muzyki popularnej wystąpią dwa zespoły studentów i absolwentów Instytutu Muzyki UWM: "Łap Trio" i "Staszki", nad którymi opiekę organizacyjną sprawuje mgr Ewa Zuba.

4 września (czwartek) o godz. 20.00
    w auli teatralnej Centrum Nauk Humanistycznych UWM, ul Obitza 1 rozpocznie się koncert w wykonaniu muzyków z Instytutu Muzyki: prof. Artur Milian - skrzypce oraz Ewa Wankiewicz - fortepian (w repertuarze utwory Henryka Wieniawskiego); Kwartet Smyczkowy Wydziału Sztuki w Olsztynie w składzie: Artur Milian - I skrzypce, Anna Mrachacz - II szkrzypce, Dorota Michalska - altówka, Krzysztof Koziatek - wiolonczela (w repertuarze m. in. utwory W. A. Mozarta, A. Dworzaka, A. Panufnika, J. S. Bacha). Prowadzenie koncertu: prof. dr hab. Marcin Wawruk

5 września (piątek) o godz. 20.00 w tej samej sali odbędzie się koncert w wykonaniu m. in. zespołów studentów i absolwentów IM: Łap Trio w składzie: Emilia Kitłowska - śpiew, Łukasz Młynarczyk - gitara oraz  Michał Młynarczyk - bongosy; Staszki w składzie: Małgorzata Górska - puzon, Przemek Mrozowski - saksofon sporanowy, Krzysztof Włodarski - trąbka, Andrzej Mróz - bas oraz Stanisław Dubowik - perkusja.
    Opieka organizacyjna - Ewa Zuba. Prowadzenie koncertu: dr hab. Andrzej Kucner, Jakub Ptak.