17 Marca 2023

Wydarzenia

W piątek 24 marca w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM będzie można obejrzeć wystawę akwareli Wioletty Ustyjańczuk. Wernisaż wystawy pt. "Ukojenie" rozpocznie się o godz. 18. Prace przedstawiają pejzaż, przyrodę oraz zabytkową architekturę Warmii i Mazur.

Twórczyni "Ukojenia" w swoich pracach wędruje po regionie północno-wschodniej Polski, przyglądając się krajobrazowi i zabytkom, spośród których wybiera zarówno przydrożną, starą kapliczkę jak i najbardziej monumentalne zamki gotyckie lub urokliwe pałace. Wędrówka wiedzie przez ciekawe miejsca Warmii i Mazur, które są kwintesencją tego regionu, a więc jeziora, łąki i lasy. Wszystko to jest prawdziwym ukojeniem w burzliwych, współczesnych czasach. Tytuł wystawy nawiązuje także do eksperymentów autorki w poszukiwaniu techniki, która najlepiej wyraża jej refleksje i emocje. Po trzech latach prób malarskich akrylami, olejami i pastelami, wybrała akwarelę - technikę trudną, wymagającą i nieuznającą błędów. Praca z akwarelą jest dla autorki również ukojeniem, momentem ogromnego skupienia, ale jednocześnie relaksu. Malując, płynie łódką w absolutnej ciszy i spokoju.

Wystawę "Ukojenie" można obejrzeć 24 marca 2023 na w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM na 1 piętrze. Początek wernisażu o godz. 18.

Wioletta Ustyjańczuk jest pracownikiem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wcześniej pracowała w radiu. Malarstwem zajmuje się amatorsko od trzech lat.