Porozumienie w sprawie podziału środków na podwyżki wynagrodzeń zawarte dnia 7 czerwca 2023 roku

W dniu 7 czerwca 2023 r. odbyły się negocjacje płacowe, na których obecni byli przedstawiciele wszystkich organizacji związkowych działających w Uniwersytecie. W efekcie tych rozmów podpisano załączone porozumienie, w którym ustalono:

• Podział subwencji w części przypadającej na tegoroczne podwyżki nastąpi po równo (kwotowo) dla każdego pracownika. W przypadku NNA w tej kwocie zostanie uwzględniona 20% premia. Wypłata środków zostanie wypłacona z wyrównaniem od 1 stycznia 2023 r.
  • Dodatkowe środki, które wyasygnuje JM Rektor na podwyżki od 1 czerwca 2023 r. (w wysokości 20% środków przyznanych na podwyżki w grupie NNA), zostaną rozdysponowane na zwiększenie poborów zasadniczych dla wszystkich pracowników Uczelni, których pobory nie przekroczą kwoty ustalonej z JM Rektorem w dalszych negocjacjach.