Spotkanie negocjacyjne w sprawie podwyżek wynagrodzeń pracowników Uniwersytetu - 12 czerwca 2023 r.

12 czerwca 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie negocjacyjne w sprawie podwyżek wynagrodzeń pracowników Uniwersytetu. W zebraniu wzięli udział przedstawiciele związków ZNP w UWM W Olsztynie i NSZZ „Solidarność” UWM w Olsztynie oraz przedstawiciele pracodawcy. Na zaproszenie JM Rektora nie przybyli przedstawiciele NZZP UWM w Olsztynie „PRAWDA”, czego konsekwencją jest dalszy brak uzgodnień co do sposobu podziału zarówno subwencji, jak i dodatkowych środków przekazanych przez JM Rektora na podwyżki wynagrodzeń. Ustalono, że zostanie wyznaczony kolejny termin spotkania, odpowiadający każdej stronie. ZNP prowadzi negocjacje w celu ustalenia dogodnego dla ZZ „PRAWDA” terminu, w którym jego przedstawiciele zechcieliby przybyć na spotkanie w celu ustalenia stanowiska w zakresie podziału subwencji, którą Uczelnia otrzymała w lutym br.