DLA KANDYDATA
Profil i organizacja studiów II stopnia


PROGRAM KSZTAŁCENIA NA STUDIACH DRUGIEGO STOPNIA


Efekty uczenia się dla kierunku filologia angielska
1. Przyporządkowanie kierunku studiów do dziedzin/y nauki i dyscyplin/y naukowych/ej lub dziedzin/y sztuki i dyscyplin/y artystycznych/ej: kierunek przyporządkowano do dziedziny nauk humanistycznych, dyscyplin naukowych: językoznawstwo (60%), literaturoznawstwo (30%), wiedza o kulturze i religii (10%); dyscyplina naukowa wiodąca: językoznawstwo.
2. Profil kształcenia: ogólnoakademicki.
3. Poziom kształcenia i czas trwania studiów/liczba punktów ECTS: studia drugiego stopnia, 4 semestry/120 ECTS.
4. Numer charakterystyki poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji - 7.
5. Absolwent: posiada szeroką wiedzę z zakresu językoznawstwa i literaturoznawstwa oraz współczesnej kultury angielskiego obszaru językowego, a także pogłębioną, specjalistyczną wiedzę z wybranych dyscyplin związanych z kierunkiem studiów, w zależności od seminarium magisterskiego: zna metodologię badań oraz rozumie i potrafi analizować zjawiska zachodzące w tych dyscyplinach naukowych; posiada umiejętności miękkie w zakresie komunikacji z osobami z różnych kręgów kulturowych, planowania i organizowania pracy własnej i w grupie, prowadzenia debat oraz wystąpień publicznych w języku angielskim. Legitymuje się kompetencjami językowymi na poziomie C2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Może podjąć pracę w biurach tłumaczeniowych oraz instytucjach kultury, urzędach państwowych, fundacjach, instytucjach oświatowych, redakcjach mediów wszystkich rodzajów, wydawnictwach, przedsiębiorstwach branży reklamowej, Public Relations, instytucjach usługowych oraz jednostkach, gdzie wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu zaawansowanym, tłumaczenia oraz analizy, interpretacji, tworzenia i edycji tekstów w języku angielskim.
5.1.Tytuł zawodowy nadawany absolwentom: magister.
6. Wymagania ogólne. Do uzyskania kwalifikacji drugiego stopnia wymagane jest osiągnięcie wszystkich poniższych efektów uczenia się.

 

Efekty uczenia się dla kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka
1. Przyporządkowanie kierunku studiów do dziedzin/y nauki i dyscyplin/y naukowych/ej lub dziedzin/y sztuki i dyscyplin/y artystycznych/ej: kierunek przyporządkowano do dziedziny nauk humanistycznych, dyscyplin naukowych: językoznawstwo (60%), literaturoznawstwo (26%), wiedza o kulturze i religii (10%); dziedziny nauk społecznych, dyscyplin naukowych: pedagogika (2%), psychologia (2%); dyscyplina wiodąca: językoznawstwo.
2. Profil kształcenia: ogólnoakademicki.
3. Poziom kształcenia i czas trwania studiów/liczba punktów ECTS: studia drugiego stopnia, 4 semestry/120 ECTS.
4. Numer charakterystyki poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji - 7.
5. Absolwent: posiada szeroką wiedzę z zakresu językoznawstwa i literaturoznawstwa oraz współczesnej kultury angielskiego obszaru językowego, a także pogłębioną, specjalistyczną wiedzę z wybranych dyscyplin związanych z kierunkiem studiów; zna metodologię badań oraz rozumie i potrafi analizować zjawiska zachodzące w tych dyscyplinach naukowych; posiada umiejętności miękkie w zakresie komunikacji z osobami z różnych kręgów kulturowych, planowania i organizowania pracy własnej i w grupie, prowadzenia debat oraz wystąpień publicznych w języku angielskim. Legitymuje się kompetencjami językowymi na poziomie C2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Może podjąć pracę w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej oraz w instytucjach kultury, urzędach państwowych, fundacjach, instytucjach oświatowych, redakcjach mediów wszystkich rodzajów, wydawnictwach, przedsiębiorstwach branży reklamowej, Public Relations, instytucjach usługowych oraz jednostkach, gdzie wymagana jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu zaawansowanym.
5.1.Tytuł zawodowy nadawany absolwentom: magister .
6. Wymagania ogólne. Do uzyskania kwalifikacji drugiego stopnia wymagane jest osiągnięcie wszystkich poniższych efektów uczenia się.