Filologia Germańska UWM

• Zmniejsz rozmiar czcionki

Konkursy organizowane przez Katedrę Języka Niemieckiego oraz Katedrę Literatury i Kultury Krajów Niemieckojęzycznych UWM w Olsztynie mają na celu motywowanie dzieci i młodzieży do nauki języka niemieckiego i stanowią dla nich doskonałą okazję do sprawdzenia swoich sił w rywalizacji z uczniami ze szkół naszego miasta i regionu. Podejmowane przedsięwzięcia mają także za zadanie promować wizerunek Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Serdecznie zapraszamy do II. edycji Konkursu KuliUni organizowanego przez Katedrę Języka Niemieckiego oraz Katedrę Literatury i Kultury Krajów Niemieckojęzycznych UWM w Olsztynie.

Konkurs ma na celu propagowanie nauki języka niemieckiego oraz stanowi doskonałą okazję do sprawdzenia swoich sił w rywalizacji z uczniami szkół średnich na terenie woj. warmińsko-mazurskiego.

W celu wzięcia udziału w konkursie należy zapoznać się z regulaminem i  zadaniem konkursowym dostępnym na stronie: http://uwm.edu.pl/germanistyka/ w zakładce KONKURSY.

Adres mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. jest dla Państwa adresem kontaktowym.

Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich uczniów naszego województwa! Nagrody czekają!

NA PRACE CZEKAMY DO KOŃCA MARCA!

Briefkasten (Skrzynka pocztowa) – konkurs skierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Celem konkursu jest do kształtowanie umiejętności pisania korespondencji w języku niemieckim.

termin: IX/X

Wie sind Videomacher (Szkolni filmowcy) – konkurs może być skierowany zarówno do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, jak i uczniów szkół średnich województwa warmińsko-mazurskiego i odbywa się dwutorowo. Celem konkursu jest do kształtowanie umiejętności kreatywnej wypowiedzi ustnej z wykorzystaniem nowoczesnych środków przekazu.

termin: IX/X

KuliUni (Magiczne pióro) – konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Celem konkursu jest kształtowanie umiejętności kreatywnego pisania w języku niemieckim.

termin: III/IV

Nur für Deutschfreaks! (Tylko dla Deutschmaniaków) – konkurs skierowany jest zarówno do uczniów szkół podstawowych, jak i uczniów szkół średnich województwa warmińsko-mazurskiego i odbywa się dwutorowo (poziom A2/ poziom B1). Celem konkursu jest sprawdzenie wiedzy leksykalno-gramatycznej uczących się języka niemieckiego i wspieranie ich w kształtowaniu gramatyki i słownictwa języka niemieckiego.

termin: XII

Każdy konkurs zawiera osobny regulamin, karty zgłoszenia, zgodę udział w konkursie (uczestnicy niepełnoletni) oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (RODO).

FILOLOGIA
GERMAŃSKA