Katedra Filologii Germańskiej UWM

Zaproszenia

Zaproszenie Instytutu Polskiego w Berlinie

Instytut Polski w Berlinie poszukuje chętnych do odbycia praktyk studenckich i absolwenckich w ramach programu Erasmus+

Instytut Polski w Berlinie serdecznie zaprasza do odbywania praktyk studenckich i absolwenckich w swojej siedzibie w Berlinie lub w Filii w Lipsku.

Jeśli chcesz:

- aktywnie uczestniczyć w dialogu polsko-niemieckim

- promować polską kulturę, sztukę i historię za granicą

- poznać tajniki dyplomacji kulturalnej

- zapoznać się z działalnością polskich instytucji zagranicznych

- spotkać ważne osobistości: dyplomatów, polityków, artystów i naukowców

- odbywać praktyki w biurze z pięknym widokiem na Wyspę Muzeów, w samym centrum Berlina

to ta oferta jest właśnie dla Ciebie!

Wymagania:

- status studenta lub absolwenta (do 5 lat po ukończeniu studiów)

- znajomość języka polskiego i niemieckiego, co najmniej na poziomie B2 (warunek konieczny!)

- zainteresowanie polską kulturą

- dyspozycyjność co najmniej dwa dni w tygodniu

- obowiązkowość i sumienność

- otwartość i chęć nauki Zachęcamy do odbywania praktyk w ramach programu Erasmus+, który oferuje stypendia dla praktykantów.

Praktyki oferowane przez Instytut Polski są bezpłatne. Koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz transportu na miejsce odbywania praktyk praktykant opłaca we własnym zakresie.

Czas trwania praktyk: 1-3 miesiące Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i krótkiego listu motywacyjnego na adres:

berlin@instytutpolski.org albo lipsk@instytutpolski.org (dotyczy praktyk w Filii Lipsk).

Prosimy o kontakt najpóźniej na dwa miesiące przed planowanym rozpoczęciem praktyk! Zorganizowanie praktyk w krótszym okresie jest niemożliwe. Więcej informacji o działalności Instytutu Polskiego w Berlinie:

www.polnischekultur.de

www.facebook.com/polnischesinstitutberlin