Katedra Filologii Germańskiej UWM

Zaproszenia

Konkurs dla średniozaawansowanych tłumaczy literatury austriackie

Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Oddział Łódzkiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Festiwal Puls Literatury oraz Dom Literatury w Łodzi

zachęcają do wzięcia udziału w

XII Ogólnopolskim konkursie dla tłumaczy literatury austriackiej

Termin nadsyłania tłumaczeń to 30.10.2019!

Przewodnicząca Jury: Sława Lisiecka

Regulamin konkursu i linki do tekstów znajdują się na stronie austria.org.pl w zakładce „granty”

Konkurs na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2435922940019240/

Konkurs adresowany jest do adeptów sztuki translatorskiej, którzy nie posiadają w dorobku publikacji książkowej.

Dla laureatów przewidziane są niewielkie nagrody pieniężne a dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych bezpłatny udział w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez Sławę Lisiecką w ramach festiwalu Puls Literatury w dniach 7–8 grudnia 2019 roku w Łodzi oraz możliwość uczestnictwa w całorocznych warsztatach prowadzonych również przez Sławę Lisiecką w Austriackim Forum Kultury w Warszawie.

„Der Schimmelreiter“

Serdecznie zapraszamy pracowników, studentów germanistyki, przyjaciół
olsztyńskiej germanistyki oraz Uniwersytetu oraz wszystkich miłośników
języka niemieckiego na sztukę teatralną pt. „Der Schimmelreiter“
Theodora Storma, która dnia 11 października 2019 o godzinie 16.00
zostanie wystawiona w Auli Teatralnej na Wydziale Humanistycznym UWM
(ul. K. Obitza 1). Sztukę wystawi w języku niemieckim teatr amatorski
Forum Baltikum – Dittchenbühne z Elmshorn, który będzie gościł na naszej
germanistyce już po raz trzeci.
WSTĘP WOLNY!

Letnie Kolegium Polsko-Austriackie

Chcielibyśmy zaprosić studentów zainteresowanych językiem niemieckim do udziału w Letnim Kolegium Polsko-Austriackim, które będzie miało miejsce w dniach 06.-26.07.2019

Kolegium będzie miało miejsce w Warszawie. W planie jest wyjazd do Wiednia i Łodzi.

Kolegium Polsko-Austriackie to świetna możliwość głębszego poznania kultury i języka niemieckiego. Studenci ze wszystkich kierunków studiów, ze znajomością języka niemieckiego od poziomu B1, są mile widziani!

Rekrutacja kończy się 30 kwietnia
Koszt: 600 zł

Bliższe informacje na stronie:

Version Deutsch:

Polnisch in Warschau, 3 Wochen im Juli 2019, alles inklusive in einem 3-Sterne-Hotel, Euro 220!

Das Polnisch-Österreichische Sommerkolleg ist ein bilateraler Sprachkurs, der jedes Jahr vom OeAD und der Universität Wien mit freundlicher Unterstützung des Bundesministeriums für Bildung, Wissenschaft und Forschung zur Sprachförderung der sogenannten CEE-Länder (Central and Eastern European - Länder) angeboten wird.
Dieses Jahr findet das Polnisch-Österreichische-Sommerkolleg
(vorbehaltlich der voraussichtlichen Genehmigung durch das BMBWF) in Warschau/Warszawa, Polen, vom 06.-26.07.2019 statt.

Bewerben können sich alle ordentlichen Studierenden aller Fachrichtungen einer polnischen Universität, die Deutsch mindestens auf B1-Niveau beherrschen und alle ordentlichen Studierenden aller Fachrichtungen einer österreichischen Universität, die geringe als auch fortgeschrittene Kenntnisse (A1 – C1) des Polnischen besitzen.

Kurskosten: €220 (AT) /600 zł (PL) beinhalten: Unterkunft, Vollpension, Sprachunterricht, Reisekosten von/nach Wien, Ausflüge, etc. diese werden vom österreichischen Bundesministerium für Bildung, Wissenschaft und Forschung übernommen; Polnischkurse werden von polnischen Seite aus von  NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej) unterstützt.

Wir bitten Sie höflichst diese Information an Ihre Studierenden weiterzuleiten.

Nähere Informationen unter: http://www.sommerkolleg.org Bewerbungsunterlagen und Fragen an: sommerkolleg.info@hotmail.com

Anmeldefrist Polen: 30.04.2019
Mit freundlichen Grüßen,
Dr. Liliana Madelska und Natalie Kosch, MA Organisatorin des Polnisch-Österreichischen Sommerkollegs Institut für Slawistik der Universität Wien Spitalgasse 2-4, Hof 3