„Śmierć gwałtowna. Nietypowe przypadki z praktyki kryminalistycznej i sądowo-lekarskiej”. Wykład otwarty dra Andrzeja Gawlińskiego

Czym jest śmierć gwałtowna? Samobójstwo, zabójstwo czy nieszczęśliwy wypadek? W jaki sposób doszło do zgonu? Na co trzeba zwrócić uwagę podczas oględzin miejsca znalezienia zwłok? Czy obrażenia ujawnione na ciele denata zadane były własnoręcznie czy przez osobę trzecią? Skrępowane kończyny wisielca. Powieszenie w pozycji siedzącej. Samobójcze obrażenia siekierą w głowę. Obciążone zwłoki topielca – jak zakwalifikować te przypadki?

23 marca 2018 r. dr Andrzej Gawliński poprowadził wykład otwarty na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego – „Śmierć gwałtowna. Nietypowe przypadki z praktyki kryminalistycznej i sądowo-lekarskiej”. Organizatorem spotkania było Studenckie Koło Kryminalistyków WPiA UŁ. W wykładzie wzięli udział m.in. studenci prawa, psychologii oraz medycyny.

Fotorelacja z wydarzenia:

Autor zdjęć: Zofia Kubala, Przewodnicząca SKK WPiA UŁ