Konkurs na Granty Indywidualne (IF) MSCA w Horyzont 2020 już otwarty!
Komisja Europejska ogłosiła ostatni konkurs na Granty Indywidualne (individual Fellowships) zaplanowany w ramach akcji MSCA w programie Horyzont 2020.
Otwarcie konkursu: 8 kwietnia 2020
Termin skladania wniosków konkursowych uplywa: 9 września 2020
MSCA IF to granty badawczo-szkoleniowe dla naukowców z minimum 4-letnim doświadczeniem liczonym od dnia uzyskania tytułu magistra. Głównym celem tych projektów jest zwiększenie potencjału naukowego najlepszych i najbardziej obiecujących naukowców poprzez umożliwienie im rozwoju zawodowego, zarówno w sektorze akademickim jak i pozaakademickim.
Z budżetu projektu można pokryć koszty wynagrodzenia, dodatki mobilnościowy i rodzinny dla naukowca, a jednostka przyjmująca otrzymuje środki na pokrycie kosztów realizacji projektu, badań prowadzonych przez stypendystę i szkoleń w które się angażuje.
Naukowiec ma do wyboru dwa rodzaje stypendiów uzależnione od tego, gdzie chciałby realizować swój projekt badawczy:
- European Standard Fellowships – granty realizowane w dowolnym kraju UE lub stowarzyszonym z Programem Horyzont 2020 przez okres od 12 do 24 miesięcy. W konkursie mogą startować także osoby, które miały przynajmniej 12-miesięczną przerwę w pracy naukowej lub przez długi czas przebywały poza Europą, lecz chciałyby wrócić i na jej terytorium kontynuować prace badawcze.
- Global Fellowships – naukowiec zostaje oddelegowany do kraju trzeciego, gdzie przez okres 12-24 miesięcy prowadzi projekt, a następnie wraca do Europy i kontynuuje badania przez kolejnych 12 miesięcy.
Badacz sam określa tematykę projektu, nie ma konieczności "wpisywania się" w odgórnie narzucone tematy! Stypendystów zachęca się, aby w ramach projektu zaplanowali realizację części działań w dowolnej europejskiej instytucji z sektora pozaakademickiego lub akademickiego na zasadzie oddelegowania od 3 do 6 miesięcy (w zależności od długości trwania projektu).
WAŻNE!!! W ramach konkursu można także gościć naukowca z zagranicy w swojej jednostce. Wszelkie koszty związane z pobytem stypendysty, wynagrodzeniem i prowadzeniem badań pokrywa Komisja Europejska.
Na naszej stronie w zakładce "Oferty współpracy" znajdują się aktualne oferty instytucji, które chcą i mogą zostać podmiotem goszczącym naukowca.
Zachęcamy naukowców do udzialu w konkursie i konsultowania z nami Państwa wniosków konkursowych!