Kosmiczny Oskar 2019 dla Beaty Milanowskiej

Mgr inż.Beata Milanowska czÅ‚onek ZespoÅ‚u Zaawansowanych Metod Opracowania Obserwacji GNSS zostaÅ‚a laureatkÄ… Kosmicznego Oskara w kategorii University Challenge. W Helsinkach odbyÅ‚ siÄ™ 4 grudnia finaÅ‚ Europejskiego Tygodnia Kosmicznego 2019. Jego organizatorem jest Komisja Europejska. W trakcie uroczystoÅ›ci wrÄ™czono Kosmiczne Oskary 2019. Wyróżnienia te przyznawane sÄ… zwyciÄ™zcom w kilku kategoriach konkursowych Galileo Masters - najbardziej znanego miÄ™dzynarodowego konkursu na wykorzystanie technik satelitarnych. W kategorii University Challenge, adresowanej do studentów i mÅ‚odych pracowników nauki, Oskara zdobyÅ‚ zespół, którego czÅ‚onkiem jest mgr inż. Beata Milanowska. Zespół ten znalazÅ‚ siÄ™ również w gronie dziesiÄ™ciu finalistów wybranych spoÅ›ród wszystkich kategorii. W imieniu zespoÅ‚u nagrodÄ™ odebrali jego czÅ‚onkowie - Lofti Massarweh oraz Niklas Hehenkamp.