Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Katedra Geodezji zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony Zespołu Zaawansowanych Metod Opracowania Obserwacji GNSS.
- Data publikacji strony internetowej: 1 październik 2018 r.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 3 marzec 2025 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Serwis posiada odnośniki kontekstowe, których treść nie informuje jednoznacznie o celu. Niski kontrast menu głównego.
Nadmierne koszty
Nie dotyczy.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji: 17 marzec 2025 r.
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 17 marzec 2025 r.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiszowe
Brak informacji o skrótach klawiszowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Andrzej Prószyński — mailowo andrzej.proszynski@uwm.edu.pl lub telefonicznie 895233860.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie, podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
ul. Oczapowskiego 1, 10-719 Olsztyn
Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bariery architektoniczne w postaci schodów. Budynek 2 piętrowy. Wejście do budynku przez drzwi o szerokości skrzydła 90 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci schodów (10 stopni). Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 115 cm. Na piętro wiedzie 11 stopni, spocznik o wymiarach 140/250 cm i kolejne 11 stopni. Zamontowano również poręcz jednostronną na wysokości 100 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm., toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Szczegółowy opis dostępności architektonicznej.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Opis dostępności komunikacyjnej:
Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami UCW to jednostka organizacyjna Uczelni która wspiera osoby z niepełnosprawnościami. W BON możesz otrzymać wsparcie asystenta, tłumacza języka migowego, psychologiczne, wsparcie osób w spectrum autyzmu, wsparcie doradcy zawodowego, wsparcie transportowe, wsparcie transkrypcji mowy na tekst, zajęcia dodatkowe i wyrównawcze. Jeśli chcesz skontaktować się z BON w Olsztynie możesz: napisać pismo i wysłać na adres: Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami UWM w Olsztynie ul. Michała Oczapowskiego 12B, 10-719 Olsztyn możesz wysłać email na adres: bon@uwm.edu.pl możesz zadzwonić na numery telefonu: +48 89 / 523 38 60 lub +48 89 / 523 38 66 możesz przyjść do Biura Osób z Niepełnosprawnościami: ul. Oczapowskiego 12B pokój 105 oraz 106 na pierwszym piętrze. Możesz skontaktować się za pomocą Polski Język Migowy (PJM): Skype: malgorzata.mickiewicz@uwm.edu.pl Tłumacze PJM (Facebook Messenger): Diana Kirakowska, Barbara Parda