Sympozjum Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk

W dniach 24-26 października 2019  w Jakuszycach odbyÅ‚ siÄ™ jubileuszowy 20. Polsko-Czeski Workshop on Recent Geodynamics of Central Europe oraz 2. Sympozjum Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk. Nasz zespół byÅ‚ reprezentowany przez prof. PawÅ‚a Wielgosza, mgr inż. MartÄ™ Ostapkiewicz oraz mgr inż. BeatÄ™ MilanowskÄ…, którzy zaprezentowali trzy referaty:

• Wielgosz P., Hernández-Pajares M., Tomaszewski D., RapiÅ„ski J., Krypiak-Gregorczyk A., Assessment of postprocessed and real-time global ionospheric maps in long-range RTK positioning: CNES RT GIM and UQRG GIM case study;
  • Paziewski J., Ostapkiewicz M., Sieradzki R., BaryÅ‚a R., Towards precise GNSS positioning with low power consumption smartphones: quality analysis of observations and assessment of positioning;
  • Milanowska B., Krypiak-Gregorczyk A., Wielgosz P.,  Comparison of GNSS-derived ionospheric maps for different solar activity levels.

Ponadto Prof. Paweł Wielgosz był przewodniczącym jednej z sesji referatowej. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie reprezentowało również 7 przedstawicieli naszego wydziału: dr hab. inż. Jacek Rapiński, prof. UWM (IG), dr hab. inż. Kamil Kowalczyk, prof. UWM (IGiK), dr inż. Joanna Janicka (IG), dr inż. Renata Pelc-Mieczkowska (IGiK), dr inż. Katarzyna Pająk (IGiK), dr inż. Dariusz Tomaszewski (IG), mgr inż. Natalia Ostrowska (IG) oraz mgr inż. Bartosz Naumowicz (IGiK). Więcej informacji o konferencji można znaleźć pod linkiem http://www.gislab.up.wroc.pl/20workshop/?page=1.

W Jakuszycach odbyło się również Posiedzenie Prezydium Komitetu Geodezji PAN, w którym uczestniczył prof. Paweł Wielgosz. Na posiedzeniu omawiano sprawy związane z przygotowaniem 9. zebrania plenarnego Komitetu oraz z grudniowymi wyborami do komitetów PAN.