Ceniony wieloletni pracownik mgr Andrzej Rochwerger odszedl na emeryturę

Z końcem lutego 2023 roku, ceniony, wieloletni pracownik Katedry mgr Andrzej Rochwerger odszedł na emeryturę.  Zespół pracownikow Katedry dziękuje Panu Andrzejowi za długoletnią współpracę i życzy dużo zdrowia oraz satysfakcjonujących aktywności na emeryturze.

Mgr inż. Andrzej Rochwerger urodził się 3 marca 1955 roku w Warszawie, jest absolwentem Wydziału Ochrony Wód i Rybactwa Śródlądowego Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Od lipca 1983 roku pracował w Zakładzie Melioracji Wodnych Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie pod kierownictwem prof. dr. hab. Henryka Solarskiego, następnie prof. dr. hab. Józefa Koca i  prof. dr. hab. Katarzyny Glińskiej-Lewczuk kierownikiem Katedry Gospodarki Wodnej i Klimatologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jako starszy specjalista na stanowisku inżynieryjno-technicznym.

Wyróżniony został przez Rektorów ART i UWM w Olsztynie wieloma nagrodami zespołowymi „Za szczególną osiągnięcia w pracy zawodowej” i jedną nagrodą indywidualną. Doceniony został również otrzymując Honorową Odznakę „Zasłużonym dla Wydziału Rolniczego” 29 września 1995 r. oraz Medal Złoty za Długoletnią Służbę (19.08.2011 r.)
Członek Rady Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa (01.09.2016-09.2019)
W latach 1992-2021 brał aktywny udział w ponad 100 szkoleniach, warsztatach i seminariach, w tym siedmiu prowadzonych w języku angielskim.
Jest współautorem kilkunastu publikacji naukowych