Księga Jubileuszowa Prof. Krystyny Daszkiewicz

W dniu 12 marca 2024 r. setne urodziny obchodziła Pani Profesor Krystyna Daszkiewicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu – nestorka polskiej nauki prawa karnego. Z tej okazji nakładem wydawnictwa naukowego ArchaeGraph ukazała się publikacja pt. „Wierna Polsce – Księga jubileuszowa w 100. rocznicę urodzin Pani Profesor Krystyny Paluszyńskiej-Daszkiewicz”, pod redakcją Justyna Piskorskiego, Marleny Paszko i Magdaleny Błaszczak. Do przygotowania rozdziałów do tej zaszczytnej publikacji zostali zaproszeni również przedstawiciele naszej uczelni. Wydział Prawa i Administracji reprezentowali, nadsyłając swoje opracowania: prof. Jarosław Dobkowski (Książnik z tamtych lat (widziany oczami prawnika i socjologa prof. dr. Czesława Znamierowskiego), prof. Wiesław Pływaczewski (Środowisko człowieka jako ofiara wojny. Wiktymologiczne ujęcie ekozbrodni w nawiązaniu do ustanowienia Międzynarodowego Dnia Eksploatacji Środowiska Naturalnego podczas Wojen i Konfliktów Zbrojnych), prof. Marta Romańczuk-Grącka (Groźba jako środek przymusu kompulsywnego) oraz prof. Przemysław Palka (Korzyść majątkowa i osobista w prawie karnym – przyczynek do dyskusji). Zachęcamy do zapoznania się z publikacją, którą można pobrać poniżej.

Wierna Polsce