Medycyna sądowa dla prawników pod redakcją naukową E. Gruzy, P. Krajewskiego i I. Sołtyszewskiego

Z przyjemnością informujemy, że w Wydawnictwie Wolters Kluwer ukazał się podręcznik "Medycyna sądowa dla prawników" pod redakcją profesorów Ewy Gruzy, Pawła Krajewskiego i Ireneusza Sołtyszewskiego. 

Książka jest jedyną na rynku wydawniczym publikacją obejmującą aktualny stan wiedzy i możliwości badawczych z zakresu medycyny sądowej dla prawników. Stanowi interdyscyplinarne kompendium wiedzy z obszaru problematyki medyczno-sądowej i nauk pokrewnych. Zagadnienia zostały wybrane przez grupę wybitnych naukowców-praktyków i omówione zgodnie z potrzebami prawników praktyków. Szczegółowo i przystępnie zaprezentowano zagadnienia m.in. z zakresu toksykologii, genetyki, suicydologii, psychiatrii sądowej, jak i kryminalistyki. Powyższa problematyka została przedstawiona w sposób przystępny, ograniczony do wiadomości mających praktyczne znaczenie. Omawiane przypadki zostały opatrzone kolorowymi ilustracjami, wskazano również szeroką bibliografię.

Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla prokuratorów, adwokatów i sędziów. Będzie także przydatnym źródłem wiedzy dla studentów prawa i medycyny.

Więcej informacji można znależć na stronie wydawnictwa

 Spis treści