Mistrzostwa województwa w ergometrach wioślarskich

Dnia 9. grudnia 2023 roku w sali fitness pływalni akademickiej UWM odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa w ergometrze wioślarskim. Do rywalizacji stanęły dwie uczelnie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Akademia Policji w Szczytnie. Łącznie udział wzięło 25 zawodników w 4 kategoriach. Zawody odbywały się na dystansie 500m.

W kategorii lekkiej kobiet zwyciężyła reprezentantka uczelni ze Szczytna, Natalia Zandecka z czasem 1:46.0. Z tym samym czasem przypłynęła reprezentantka UWM-u – Justyna Pestka, jednakże w dogrywce na dystansie 1 minuty, przeprowadzonej na koniec zawodów, uzyskała ona mniej metrów. Trzecie miejsce przypadło kolejnej studentce UWM – Wiktorii Gutowskiej, która przypłynęła z czasem 1:54.1. W kategorii open kobiet wygrała Nina Bornus (UWM Olsztyn) w czasie 1:43.7. Za nią uplasowała się kolejna reprezentantka UWM-u – Julia Sobolewska z czasem 1:49.7. Walkę o 3 miejsce stoczyły reprezentantki Akademii Policji, Bianka Grohs i Izabella Borgieł, które w zawodach uzyskały ten sam czas: 1:56.6. W dogrywce natomiast więcej metrów pokonała Bianka Grohs zdobywając brązowy medal.

W kategorii lekkiej mężczyzn nie miał sobie równych Hubert Przepiórka (UWM), który dopłynął z czasem 1:26.2. Drugie miejsce zajął Łukasz Kazieczko (APwSz) z czasem 1:34.4, a o jedną dziesiątą wolniej przypłynął Rafał Skoczeń (UWM). Kategoria open mężczyzn została zdominowana przez zawodników UWM-u. Pierwsze miejsce zajął Piotr Król (1:23.1), drugie Paweł Zaborek (1:25.5) a trzecie Fabian Lotarski (1:28.3).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zwycięstw, medali oraz rekordów życiowych.