XX Jubileuszowe Seminarium TECHMILK 2019

XX Jubileuszowe Seminarium TECHMILK 2019

 

          Po raz dwudziesty kadra zarządzająca zakładów mleczarskich spotkała się z przedstawicielami  firm produkujących, jak również dostarczających instalacje procesowe dla branży. Uczestników Seminarium gościł Hotel Gołębiewski w Mikołajkach. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w pierwszej połowie lutego. Tym razem w dniach 12.02 – 15.02.2019r.

Seminarium przebiegło zgodnie z wypracowanym w ostatnich latach schematem: przedstawiciele producentów maszyn i instalacji procesowych przedstawiali swoją nową ofertę w formie referatów, a następnie prezentowali „próbki” swoich rozwiązań na sali ekspozycyjnej.

          W XX Seminarium TECHMILK 2019 uczestniczyło łącznie ponad 300 osób. Uczestnicy wysłuchali łącznie 35 referatów wygłoszonych w 9 sesjach. Firmy biorące udział w Techmilku prezentowały też swoją ofertę na 38 stanowiskach ekspozycyjnych, gdzie można było uzyskać informacje na temat szczegółowej oferty handlowej i produkcyjnej. Wymieniano tam również opinie o bieżących problemach eksploatacyjnych instalacji procesowych i metodach ich rozwiązywania. Podczas spotkań w sali ekspozycyjnej i rozmów kuluarowych wielu uczestników Seminarium nawiązało nowe kontakty, zyskując nowych partnerów biznesowych.

Spotkania z przedstawicielami firm konsultingowych i związków mleczarskich umożliwiło pozyskanie wiedzy o źródłach dofinansowania nowych inwestycji i modernizacji zakładów, jak również wymianę doświadczeń związanych z pozyskiwaniem środków i rozliczaniem projektów.