Warsztaty rozwijania inteligencji wielorakich - UNIWERSYTET MIĘDZYPOKOLENIOWY

MENU STRONY
Przejdź do treści

Warsztaty rozwijania inteligencji wielorakich

GALERIA
 
WARSZTATY ROZWIJANIA INTELIGENCJI WIELORAKICH – kolejne spotkanie z cyklu MIĘDZYPOKOLENIOWYCH SEMINARIÓW NAUKOWYCH

13 listopada 2015 r. w Auli przy ul. Żołnierskiej 14 przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Suświłło, prof. UWM.

Dr hab. Małgorzata Suświłło, prof. UWM jest kierownikiem Katedry Wczesnej Edukacji WNS i wraz z zespołem pracowników zorganizowała warsztaty umożliwiające rozpoznawanie zdolności. Pracownicy wspomnianej Katedry, jak podkreśliła prof. Małgorzata Suświłło: „na co dzień tak pracują”. Czyli jak? Otóż. Każdy z pracowników miał swoje stanowisko do pracy. Było to miejsce bogato wyposażone w bardzo różne pomoce dydaktyczne. Każdy z uczestników spotkania mógł nie tylko obserwować pracę innych, ale również samemu włączyć się w wykonywanie np. ciekawych eksperymentów. I tak dr Alina Klonowska pomagała odkrywać wciąż fascynujący, ale niechętnie odbierany przez społeczeństwo świat matematyki. Na stoisku dr Małgorzaty Sławińskiej i mgr Mileny Kaczmarczyk można było przygotować według własnego pomysłu np. pacynki na drewnianej łyżce stołowej, żyrafę, albo batmana. Dr Iwona Cymerman ze studentkami obsługiwała kącik pełen doświadczeń chemicznych oraz fizycznych. Natomiast u dra Damiana Labiaka z Katedry Pedagogiki Opiekuńczej, zarówno  młodsi jak i starsi uczestnicy spotkania, próbowali wystukiwać rytmy używając do tego ciekawych instrumentów muzycznych. Warsztaty okazały się bardzo atrakcyjną formą zajęć, co potwierdzają poniższe, niebanalne wypowiedzi:

"Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim najbardziej podobało mi się granie na instrumentach i zajęcia matematyczne" (Filip kl. III)

"Podobały mi się zajęcia, na których każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Mnie najbardziej zainteresowało doświadczenie, w którym musiałam umieścić napompowany balon z przywiązaną do niego saszetką herbaty, w kubku, za pomocą wydmuchiwanego powietrza z suszarki" (Julia kl. III)

"Na warsztatach podobał mi się kącik plastyczny, dzięki któremu mogłam się dowiedzieć jakie mam zdolności plastyczne, zyskałam dużo pomysłów, dzięki temu mogłam rozwijać moje zdolności, dążyć do tego co lubię robić. Zrobiłam: samolot, baletnicę i kukiełki. Jednym słowem było tam fantastycznie!" (Maja kl. III)

Za udział w warsztatach szczególnie dziękujemy podopiecznym Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Chorych na Cukrzycę w Olsztynie, uczniom klasy III z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Olsztynie oraz studentkom Wydziału Nauk Społecznych.

Moderatorki: Iwona Cymerman, Maria Radziszewska
Wróć do spisu treści