Statistica
STATISTICA jest uniwersalnym, zintegrowanym systemem służącym do statystycznej analizy danych, tworzenia wykresów, operowania na bazach danych, wykonywania transformacji danych i tworzenia aplikacji. Środowisko programu jest w pełni dostępne w polskiej wersji językowej. W skład sytemu wchodzi wszechstronny zestaw zaawansowanych procedur analitycznych, stosowanych w nauce, biznesie, technice oraz zgłębianiu danych.
strona dystrybutora: http://www.statsoft.pl
AKADEMICKA LICENCJA PRZEDŁUŻANA COROCZNIE
CZAS DZIAŁANIA: do 30.09.2025 r.
KARTA REJESTRACYJNA
Każdy użytkownik przed zainstalowaniem oprogramowania powinien wypełnić kartę rejestracyjną zamieszczoną na stronie www.statsoft.pl/Site_License/ol79777uw.php.
Informacje w niej zawarte będą przesyłane do nas (w celu rejestracji użytkownika) i do administratora licencji (w celu weryfikacji czy dany użytkownik jest osobą uprawnioną do korzystania z programu).
Wszystkie informacje dotyczące zakupionej licencji znajdą Państwo w dalszej części wiadomości.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| |
Instytucja: | Uniwersytet Warmińsko-Mazurski |
Produkt: | Statistica Rozszerzony Pakiet Akademicki + Zestaw PLUS + Zestaw Przyrodnika + Zestaw Mapy w ramach licencji akademickiej typu Site License dla pracowników i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego |
Ważność licencji: | 01.10.2024 r. - 30.09.2025 r. |
System operacyjny: | Oprogramowanie działa na stanowisku komputerowym pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7/8/8.1/10 i ich odpowiednikach serwerowych. Możliwość instalacji wersji dedykowanej pod 32- lub 64- bitowy system Windows. |
Wymagania techniczne/sprzętowe dla oprogramowania | Wymagania techniczne/sprzętowe dla oprogramowania Statistica 13.3: |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. PRZEDŁUŻENIE DZIAŁANIA STATISTICA (dotyczy programów, które nie były przedłużane w ciągu ostatnich dwóch lat)
Aby przedłużyć działanie aktualnie zainstalowanego oprogramowania Statistica, należy użyć plików licencji znajdujących się w spakowanym archiwum „Pliki licencji Statistica.zip” postępując zgodnie z załączoną tam instrukcją.
Przedłużenie działania Zestawu PLUS, Zestawu Przyrodnika, Zestawu Mapy (dotyczy programów, które nie były przedłużane w ciągu ostatnich dwóch lat)
- Zapisujemy plik licencyjny License.xml do Zestawów na dysku (plik znajduje się w folderze „dla Statistica 13” w spakowanym archiwum pod nazwą „Zestawy Analityczne – przedluzenia.zip”).
- Plik należy skopiować do katalogu, w którym zestawy są zainstalowane (domyślnie C:\Program Files\StatSoft\StatSoftAddInns\), w poprzednich wersjach był to folder C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne\)
- Uruchamiamy oprogramowanie Statistica
- Wybieramy w menu/na wstążce np. Zestaw Plus -> O programie
- Klikamy przycisk „Wczytaj plik licencji” iwskazujemy plik License.xml zapisany uprzednio w folderze C:\Program Files\StatSoft\StatSoftAddInns\, w poprzednich wersjach był to folder C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne\
UWAGA: Pliku nie można usuwać ani przenosić w inne miejsce
2. KLUCZE INSTALACYJNE
Dla nowych instalacji oprogramowania Statistica poniżej znajdują się kody instalacyjne:
Klucze instalacyjne: pobierz
Instalacje jednostanowiskowe (maks. 5000):
Uwaga: Statistica w wersji 13 nie jest kompatybilna z Windows XP i 2003 Server. Statistica w wersji 13 może być instalowana na systemie Windows 10 i nowszym, oraz ich odpowiednikach serwerowych.
Użytkownikom korzystającym jeszcze ze Statistica 12.5 na systemach Windows XP i 2003 Server zalecamy przedłużenie działania tej wersji, gdyż instalacja najnowszej wersji Statistica 13 na tych starych systemach nie jest możliwa.
Instalator Statistica należy pobrać ze strony: https://www.statsoft.pl/zasoby/do-pobrania/y8q5clwumn/ (dostępny po założeniu konta na stronie StatSoft Polska i zalogowaniu).
Wszystkie obecnie realizowane zamówienia na Statistica, w tym przedłużenia, podlegają warunkom właściwym dla produktów TIBCO Software określonym w umowie licencyjnej dostępnej pod adresem https://terms.tibco.com/#end-user-agreement .
Instalacja Zestawu PLUS, Zestawu Przyrodnika, Zestawu Mapy
Instalator Zestawów należy pobrać ze strony: https://www.statsoft.pl/zasoby/do-pobrania/zestawy-analityczne-2/ (dostępny po założeniu konta na stronie StatSoft Polska i zalogowaniu).
- Po zainstalowaniu Statistica uruchamiamy instalator dodatków i wykonujemy kolejne kroki instalatora
- Zapisujemy właściwy plik licencyjny License.xml do Zestawów na dysku w zależności od zainstalowanej wersji Statistica: jednostanowiskowa lub sieciowa (plik znajduje się w spakowanym archiwum pod nazwą „Zestawy Analityczne – nowe instalacje.zip”)
- Plik należy skopiować do katalogu, w którym zestaw jest zainstalowany (domyślnie C:\Program Files\StatSoft\StatSoftAddInns\)
- Uruchamiamy oprogramowanie Statistica – pojawi się okno „Moduły analityczne”:
- Wskazujemy uprzednio zapisany na dysku plik License.xml.
- W przypadku, gdy ww. okno się nie pojawi, to po uruchomieniu Statistica:
a) wybieramy w menu/na wstążce np. Zestaw Plus -> O programie
b) klikamy przycisk „Wczytaj plik licencji” iwskazujemy plik License.xml zapisany uprzednio na dysku.
UWAGA: Pliku nie można usuwać ani przenosić w inne miejsce.
3. NOWE KLUCZE INSTALACYJNE WERSJI SIECIOWEJ
Klucze instalacyjne wersji sieciowej przesyłam w załączeniu, dostępne u uczelnianego Administratora Statistica.
4. KARTA REJESTRACYJNA
Każdy użytkownik przed zainstalowaniem oprogramowania powinien wypełnić kartę rejestracyjną zamieszczoną na stronie www.statsoft.pl/Site_License/ol79777uw.php.Informacje w niej zawarte będą przesyłane do nas (w celu rejestracji użytkownika) i do administratora licencji (w celu weryfikacji czy dany użytkownik jest osobą uprawnioną do korzystania z programu).
Informacje z formularza będą przesyłane na adres: leszek.oldakowski@uwm.edu.pl (proszę o informację, jeżeli adres miałby być inny, np. statistica@uwm.edu.pl). Proszę o wymaganie od użytkowników wypełniania karty rejestracyjnej.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W celu uzyskania pomocy technicznej prosimy o kontakt z naszym działem technicznym: e-mail: tech@statsoft.pl , tel. 12 428 43 00.
Zapraszam do odwiedzenia naszych stron WWW (adres: http://www.StatSoft.pl ) - można na nich znaleźć wiele interesujących informacji o analizie danych, w tym o oprogramowaniu, usługach szkoleniowych, konsultingowych i analitycznych.
Ponadto na naszym kanale YouTube StatSoft Polska, dostępny jest cykl nagrań o nazwie „5 minut ze statystyką w Statistica”, gdzie można zobaczyć jak wykonać wybrane analizy w Statistica. Zapraszamy do zapoznania się z tym materiałem.
Instalacja NOWEGO Zestawu Medycznego, Zestawu do Analiz Marketingowych i Rynkowych oraz Zestawu Mapy
Instalację Zestawów należy przeprowadzić z odrębnego instalatora dostępnego na stronie: https://www.statsoft.pl/zasoby/do-pobrania/zestawy-analityczne-2/ (dostępny po założeniu konta na stronie StatSoft Polska i zalogowaniu). Po instalacji dodatku należy zapisać na dysku komputera (najlepiej w folderze instalacyjnym Zestawów analitycznych – domyślnie jest to folder C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne) plik licencji License.xml – plik znajduje się w spakowanym archiwum „Zestawy Analityczne - dla Statistica 13.1 i 13.3”. Następnie uruchamiamy Statistica – podczas uruchamiania programu Statistica należy wskazać plik License.xml zapisany uprzednio w folderze C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne. Jeśli Statistica nie zapyta o wskazanie pliku licencji, wówczas po uruchomieniu Statistica w menu wchodzimy np. do Analizy marketingowe i rynkowe -> O programie, w przywołanym oknie klikamy „Wczytaj plik licencji” i wskazujemy plik License.xml zapisany uprzednio w folderze C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne.
W razie pytań proszę o kontakt.
Michał Równiak
Główny Specjalista ds. Programu Akademickiego,
Dział Obsługi Klienta
StatSoft Polska Sp. z o.o., Kraszewskiego 36, 30-110 Kraków
Statistica | Advanced Analytics | DaneWiedzaSukces
Tel: +48 12 428 43 00
Kom: +48 663 888 272
Email: M.Rowniak@StatSoft.pl
Web: Statistica.pl
INFORMACJE:
STATISTICA
Podczas instalacji a następnie rejestracji, każdy użytkownik podaje w instalatorze adres e-mail. Aby program był instalowany TYLKO przez osoby z danej instytucji, rejestracji mogą dokonać TYLKO osoby z określoną domeną adresu e-mail czyli .uwm.edu.pl. Na podany adres przychodzi hiperłącze, trzeba wejść na swoją skrzynkę i kliknąć to hiperłącze dopiero wtedy instalator ruszy dalej i zainstaluje oprogramowanie. Instalacja bez rejestracji nie jest możliwa - konieczne jest podpięcie komputera do Internetu i posiadanie określonej domeny adresu e-mail.
UWAGA STUDENCI
Rejestracji mogą dokonać TYLKO osoby z określoną domeną adresu e-mail czyli .uwm.edu.pl.
Więcej informacji na stronie: http://www.uwm.edu.pl/studenci/uslugi-informatyczne
W przypadku problemów z instalacją programu Statistica proszę o kontakt z opiekunami licencji:
Opiekunem licencji STATISTICA dla UWM jest:
Michał Równiak
StatSoft Polska
http://www.StatSoft.pl
ul. Kraszewskiego 36, 30-110 Kraków
tel.: 012 428 43 00, kom.: 663 888 272
faks: 012 428 43 01
lub:
Rafał Klimczak
StatSoft Polska Sp. z o.o., ul. Kraszewskiego 36, 30-110 Kraków
Statistica | Advanced Analytics | DaneWiedzaSukces
Tel: +48 12 428 43 00
Kom: +48 663 888 184
Email: R.Klimczak@StatSoft.pl
Program do tworzenie wirtualnych DVD do pobrania:
Darmowy program służący do obsługi wirtualnych napędów - producent firma Elaborate Bytes.
Obsługa programu jest bardzo łatwa - wystarczy na ikonie wirtualnego napędu kliknąć prawym przyciskiem myszy i poprzez menu kontekstowe wybrać żądany plik z obrazem.
Uwaga!
W trakcie instalacji VirtualCloneDrive mogą pojawić się komunikaty systemowe ostrzegające, że Virtual CloneDrive nie przeszedł procedur Windows Driver Signature Test i Windows Logo Test. Aby poprawnie przeprowadzić proces instalacji należy zignorować te komunikaty.
Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest szybsza praca bez wypalonego (nagranego) nośnika.