Kwietniowe posiedzenie UKF - Uniwersytet Śląski w Katowicach

Kolejne posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Finansowej KRUP odbyło się w dniach 12-14 kwietnia w Katowicach. Gospodarzem spotkania był prof. dr hab. Michał Daszykowski - prorektor ds. finansów i rozwoju Uniwersytetu Śląskiego.

W posiedzeniu udział wzięli: Sebastian Skuza -podsekretarz Stanu w MNiSzW oraz Jarosław Oliwa - dyrektor Departamentu Budżetu i Finansów MNiSzW.

Głównym tematem obrad były aspekty finansowe projektu ustawy 2.0. Podsumowując dyskusję na ten temat Komisja opracowała swoje wnioski i propozycje (w załączeniu), które - za pośrednictwem KRUP – zostały przekazane do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Członkowie Komisji wymienili również informacje o wynikach finansowych uniwersytetów za 2017 rok.