Kwietniowe posiedzenie UKF w Sopocie

W dn. 25-27 kwietnia br. odbyło się kolejne posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Finansowej KRUP. Gospodarzem spotkania był Uniwersytet Gdański. W obradach udział wzięli przedstawiciele MNiSzW: podsekretarz stanu dr hab. Sebastian Skuza oraz dyrektor Departamentu Budżetu i Finansów Jarosław Oliwa. Z uczestnikami posiedzenia Komisji spotkał się również JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. UG dr hab. Jerzy Gwizdała. Głównym tematem obrad był tegoroczny podział subwencji. Odbyła się prezentacja zasad i wyników tego podziału, a następnie dyskusja. Członkowie Komisji wymienili informacje również na inne tematy, takie jak np.: stosowanie 50-procentowej normy kosztów uzyskania przychodu, czy sposoby wydzielania oraz rozliczania środków z subwencji, które miałyby zastąpić dotychczasowe tzw. środki statutowe.

Następne posiedzenie UKF KRUP odbędzie się w dn. 13-15 czerwca w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim
w Olsztynie, a głównym jego tematem będzie prezentacja dorocznego raportu "Analiza ekonomiczna uniwersytetów publicznych".