• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Studia podyplomowe

Promocja i zarządzanie dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym

Cele kształcenia i program studiów

Cele kształcenia na Studiach Podyplomowych z Promocji i zarządzania dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym związane są:

  • z przygotowaniem absolwenta do pracy w jednostkach samorządu lokalnego, placówkach kultury i samorządowych jednostkach edukacyjnych, regionalnych przedsiębiorstwach zajmujących się turystyką oraz szeroko pojętą edukacją ekologiczną;
  • ze zdobyciem kompetencji niezbędnych do skutecznej działalności w lokalnych i regionalnych organizacjach pozarządowych i stowarzyszeniach (trzeci sektor);
  • z przygotowaniem absolwenta do prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej;
  • ze zdobyciem wiedzy o sposobach promocji i zarządzania dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym oraz źródłach finansowania projektów regionalnych, m.in. ze środków UE;
  • z poznaniem metod pracy specjalisty do spraw promocji i zarządzania dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, pozyskiwania funduszy oraz metodologii tworzenia aplikacji do sponsorów i mecenasów kultury.

Program kształcenia obejmuje między innymi: Podstawy ochrony dziedzictwa kulturowego i ochrony przyrody,  Historię sztuki, Różnorodność biologiczną, Ekorozwój i zarządzanie zasobami przyrody,

Planowanie i organizację wydarzeń kulturalnych, Mniejszości narodowe w regionie, Socjologię regionu i społeczności lokalnych, Organizacje pozarządowe i Warsztaty z Zarządzania projektem.

 Organizacja studiów

 Program studiów przewiduje realizacje 290 godzin zajęć, w tym 35 godzin zajęć terenowych, które w znacznej większości będą realizowane podczas zjazdu odbywającego się w Zespole Pałacowo-Parkowym UWM w Łężanach (http://www.uwm.edu.pl/lezany/ )

 Rekrutacja

Wymagane dokumenty: podanie o przyjęcie, kopia dyplomu ukończenia studiów, kwestionariusz osobowy, zdjęcie legitymacyjne. Rejestracja na studia może odbywać się przez system Internetowej Rejestracji Kandydatów. Podania o przyjęcia na studia można składać listownie na adres:

Studia Podyplomowe: Promocja i Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym,

Instytut Filozofii UWM w Olsztynie, ul. K. Obitza 1, 10-725 Olsztyn


Szczegółowe informacje:

Kierownik: dr Marta Śliwa

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.