Studia Podyplomowe Gospodarka Nieruchomościami i Podstawy Geodezji

Do pobrania:

Wykaz przedmiotów                        Plan zjazdów
                                              aktualność 11.03.2024

Rekrutacja na kolejną edycję przedłużona do 10 marca 2024 r.

ZAPRASZAMY

Na obecnym etapie stanu rynku nieruchomości pojawia się potrzeba upowszechnienia użyteczności prac geodezyjnych i kartograficznych na potrzeby realizacji procesów gospodarowania i zarządzania nieruchomościami.

Studia mają na celu przygotowanie słuchaczy do pracy: w ośrodkach dokumentacji geodezyjnych i kartograficznych, w urzędach jednostek samorządowych i rządowych odpowiedzialnych za gospodarkę nieruchomościami, u przedsiębiorców wykonujących działania z zakresu gospodarki nieruchomościami, w tym: geodezji, kartografii, wyceny nieruchomości czy doradztwa na rynku nieruchomości. Studia umożliwiają podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników administracji rządowej i samorządowej zajmujących się gospodarowaniem i zarządzaniem nieruchomościami, jak również poszerzenie horyzontów wiedzy innych osób specjalizujących się w obsłudze rynku nieruchomości.

Zakres merytoryczny studiów określony został w wyniku konsultacji ze środowiskiem specjalistów ds. gospodarki nieruchomościami, z jednostkami samorządu terytorialnego oraz grupami zawodowymi reprezentującymi różne środowiska zawodowe obsługujące rynek nieruchomości - które zasygnalizowały potrzebę kształcenia w tym kierunku.

Realizowany program studiów pozwoli słuchaczom zapoznać się z prawnymi, teoretycznymi i praktycznymi procedurami gospodarki nieruchomościami i pracami geodezyjnymi i kartograficznymi wykonywanymi na potrzeby realizacji procedur szeroko postrzeganej problematyki nieruchomościowej.

Czas trwania studiów:

Studia trwają 2 semestry. Odbywają się w systemie hybrydowym (12 zjazdów) w soboty i niedziele. Wykłady prowadzone będą zdalnie, na platformie Google Meet, zajęcia praktyczne (ćwiczenia i seminaria) w systemie zjazdowym niestacjonarnym w siedzibie Uczelni. Łącznie realizowanych jest 210 godzin dydaktycznych zarówno: wykładów, ćwiczeń i zajęć praktycznych, w tym 90 godzin zdalnie (on-line) i 120 godzin 2 stacjonarnie siedzibie Uczelni.

Zasady rekrutacji:

Osoby, które posiadają wykształcenie wyższe – pierwszego lub drugiego stopnia (lic., inż., mgr, mgr inż.), niezależnie od ukończonego kierunku kształcenia, o przyjęciu rozstrzyga kolejność złożenia kompletnej dokumentacji. Maksymalna liczebność grupy - 20 osób. Inauguracja studiów po zebraniu grupy - min 20 słuchaczy. Rekrutacja prowadzona jest do 30 października (na sem zimowy) oraz 28 lutego (na semestr letni) danego roku na stronie Internetowej Rejestracji Kandydatów https://irk.uwm.edu.pl/p

Odpłatność za studia:

4200 zł - płatne w dwóch (lub czterech) równych ratach w terminach ustalonych w umowie.

Szczegółowe informacje udziela Sekretarz Studiów; dr inż. Jan Kuryj
tel.: 895 234 262 e-mail: jkuryj@uwm.edu.pl;