Nagrody firmy ECOLAB dla najlepszych Absolwentów Wydziału Nauki o Żywności – członka Studenckich Kół Naukowych, przyznane!

Podczas posiedzenia  Komisji Konkursowej w sprawie przyznania nagrody firmy ECOLAB dla najlepszego Absolwenta Wydziału Nauki o Żywności – członka Studenckich Kół Naukowych, opiekunowie Studenckich Kół Naukowych  przedstawili kandydatury najlepszych absolwentów, na podstawie złożonej dokumentacji przez osoby ubiegające się o nagrodę. W dyskusji Opiekunowie KN, podkreślali aktywny udział swoich kandydatów w działalności KN, ich aktywność naukową oraz organizacyjną.

Głównymi kryteriami branymi  pod uwagę przy wyborze Laureata nagrody były:

  • przynajmniej dobre wyniki w nauce, potwierdzone ostatecznym wynikiem studiów II stopnia;
  • aktywność w działalności Studenckich Kół Naukowych potwierdzona publikacjami
    i doniesieniami naukowymi;
  • udział w projektach potwierdzony certyfikatami i/lub opiniami Opiekuna Koła lub kierownika projektu;
  • znajomość obszarów działalności Donatora nagrody;
  • dodatkowe osiągnięcia potwierdzone certyfikatami, opiniami, itp. – jako kryterium dodatkowe.

W wyniku głosowania wyłoniono zwycięzcę konkursu firmy ECOLAB dla najlepszego Absolwenta Wydziału Nauki o Żywności – członka Studenckich Kół Naukowych 2022/2023. Została nim mgr inż. MARTA POPIELARCZYK. 

Wyróżnione zostały również: Pani mgr inż. Kinga Karwacka oraz Pani mgr inż. Brygida Andrzejczyk. 

Charakterystyka laureata w konkursie do nagrody ECOLAB dla  najlepszego Absolwenta Wydziału Nauki o Żywności – członka Studenckich Kół Naukowych

Pani Marta Popielarczyk jest absolwentką studiów II stopnia na kierunku Food Engineering. Studia inżynierskie realizowała na kierunku Gastronomia – Sztuka Kulinarna. Obydwa kierunki ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. W trakcie trwania studiów była aktywnym członkiem Studenckiego Koła Towaroznawczej Oceny Sensorycznej, Koła Naukowego Gastronomia Sztuka Kulinarna oraz Studenckiego Koła Medycyny Ratunkowej. Podczas trwania studiów pomagała w przygotowaniu i aktywnie reprezentowała Wydział Nauki o Żywności na wydarzeniach takich jak Wydziałowe Mikołajki, Drzwi Otwarte UWM. Jest dwukrotną stypendystką programu ERASMUS (Uniwersytet im. Aldo Moro w Bari, Włochy; Hochschule Offenburg, Niemcy). Efektem pracy badawczej w ramach Kół Naukowych oraz współpracy z Wydziałem Medycznym UWM w Olsztynie są trzy publikacje naukowe, dwie z nich znajdują się na liście Journal Citation Reports. Dodatkowo Pani Marta reprezentowała Studenckie Koło Towaroznawczej Oceny Sensorycznej na sesjach naukowych i seminariach Kół Naukowych. Efektem udziału w tych wydarzeniach są cztery doniesienia naukowe i dwa rozdziały w monografiach, w których Pani Marta jest pierwszym autorem. Kandydatka w ostatnich latach ukończyła szereg kursów i szkoleń podnoszących jej kwalifikacje naukowe i zawodowe, takich jak: „Nowoczesne cukiernictwo, ciasta krojone, cukiernictwo wypiekowe”, „Podstawowy kurs baristyczny z elementami latte art”, „Torty nowoczesne - drip cake”.

Charakterystyka osób wyróżnionych w konkursie do nagrody ECOLAB dla  najlepszego Absolwenta Wydziału Nauki o Żywności – członka Studenckich Kół Naukowych

Pani Kinga Karwacka, jest absolwentką studiów II stopnia na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, które ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. W trakcie studiów była Przewodniczącą Naukowego Koła Technologów Mleczarstwa. Funkcję swą pełniła z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju koła. Pani Kinga aktywnie uczestniczyła w ważnych wydarzeniach naukowych, przedstawiając wyniki badań realizowanych w ramach działalności Naukowej Koła na konferencjach.
Jej praca została także uhonorowana licznymi nagrodami. Na XXIII edycji Konkursu Sensorycznego EUROPEL w Rumunii (kwiecień 2024), Pani Kinga Karwacka zdobyła I miejsce w kategorii oceny masła oraz II miejsce w kategorii oceny mleka, co potwierdza jej eksperckie umiejętności w zakresie analizy sensorycznej produktów mleczarskich. W 2023 roku otrzymała nagrodę Santander dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pani Kinga Karwacka aktywnie angażowała się także w organizację wydarzeń popularyzujących naukę. W 2024 roku brała udział w 9. edycji Ogólnopolskiego Święta Sera, a także współorganizowała „Dzień Otwarty UWM w Olsztynie. Spotkajmy się w Kortowie”. Ponadto Pani Kinga jest pierwszym autorem publikacji naukowej pt. „Use of house cricet (Acheta domesticus) powder in yoghurt products”, opublikowanej w czasopiśmie Foods (punkty MNiSW = 100; współczynnik IF = 4,7).

Pani Brygida Andrzejczyk, jest absolwentką studiów II stopnia na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, które ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. W trakcie studiów była członkinią Naukowego Koła Technologów Mleczarstwa. W ramach działalności w Naukowym Kole Technologów Mleczarstwa, Pani Brygida Andrzejczyk była aktywną uczestniczką licznych wydarzeń organizowanych przez wydział, m.in. Mikołajek Wydziałowych oraz Dni Otwartych UWM w Olsztynie. Dodatkowo, miała zaszczyt reprezentować koło podczas 23. edycji Konkursu Sensorycznego EUROPEL w Rumunii, gdzie odniosła znaczące sukcesy, zajmując II miejsce w ocenie masła oraz III miejsce w ocenie sera Emmental.  Pani Brygida Andrzejczyk jest współautorem publikacji naukowych opublikowanych w czasopismach tj.: Foods, Mleczarskie Technologie oraz Przegląd Mleczarski. Dodatkowo, Pani Brygida Andrzejczyk ukończyła szereg szkoleń, m.in. z zakresu dobrej praktyki produkcyjnej i higienicznej, zasad HACCP, weryfikacji wrażliwości sensorycznej, a także uzyskała certyfikat audytora wewnętrznego zintegrowanego systemu zarządzania jakością, środowiskiem oraz bezpieczeństwem i higieną pracy.

 

W rozdaniu nagród, które miało miejsce 4 października 2024 r.  uczestniczył  przedstawiciel Donatora nagrody, Pan Łukasz Samul.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.