Certyfikaty: „Studia z przyszłością" oraz „Lider Jakości Kształcenia" dla Filii UWM w Ełku!

13 marca 2023 roku, w Pałacu Działyńskich PAN w Poznaniu, odbyła się gala finałowa 8. edycji konkursu „Studia z Przyszłością". Była wyjątkowym wydarzeniem, podniosłą oraz prestiżową uroczystością, podczas której wręczono certyfikaty akredytacyjne oraz specjalne, przyznane przez organizatorów konkursu.

W gronie wyróżnionych znalazły się studia pierwszego stopnia, kierunku bezpieczeństwo wewnętrze, Filii UWM w Ełku. Jednocześnie kierunek otrzymał certyfikat specjalny - „Lider Jakości Kształcenia",  w związku przyznaniem największej liczby punktów rankingowych przez członków komisji eksperckiej.

Certyfikaty odebrał dyrektor Filii UWM w Ełku - dr mult. Jacek Mrozek, któremu towarzyszyli: dr hab. Piotr Gawliczek, prof. UWM oraz Jarosław Tokarczyk, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa.

Jak podkreślano w okolicznościowych wystąpieniach, certyfikaty oznaczają, że wyróżnione kierunki znajdują się w awangardzie rodzimego szkolnictwa wyższego, realizując studia według nowoczesnych programów, dobrze przygotowując do rynku pracy, są przyszłościowe oraz wartościowe merytorycznie.

Gale finałowe konkursu odbywają się corocznie w prestiżowych, historycznych miejscach – w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie pod Warszawą (III i IV edycja), w Pałacu Tyszkiewiczów Potockich Uniwersytetu Warszawskiego (I i II edycja), w Pałacu Prymasowskim w Warszawie (VI edycja) oraz Pałacu Działyńskich PAN w Poznaniu (VII i VIII edycja).