Rekrutacja
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Filia w Ełku
REKRUTACJA 2024/2025 rekrutacja.uwm.edu.pl
Co zyskujesz studiując w Filii UWM w Ełku?
- możliwość studiowania za darmo na wymarzonym kierunku, którego nie miałeś szansy podjąć wcześniej: Administracja, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Pielęgniarstwo, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna;
- poznanie wiedzy z zakresu wybranych dziedzin;
- poszerzenie kwalifikacji zawodowych i możliwości zatrudnienia;
- odkrywanie drogi zawodowej i nowych pasji;
- studiowanie w pięknym mieście Ełku, z możliwością korzystanie z szerokiej oferty kulturalnej;
- dyplom studiów wyższych I stopnia lub II na wybranym kierunku;
- możliwość łączenia studiów z wykonywaną pracą zawodową (dogodny plan zajęć dydaktycznych).
Studia stacjonarne (w tym oferta 30+)
1. ADMINISTRACJA – stacjonarne studia pierwszego stopnia (licencjackie, 6 semestrów)
Administracja rządowa i samorządowa w województwie warmińsko-mazurskim zatrudnia najwięcej pracowników ze wszystkich branż społecznych i gospodarczych. Doskonałych urzędników, specjalistów w dziedzinie administracji do pracy przygotowuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – Filia w Ełku.
To bardzo atrakcyjne studia. Studenci poznają prawo i postępowanie administracyjne, tajniki budżetowania oraz zarządzania, w tym kierowania zespołami pracowniczymi, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów. Zdobywają wiedze o instytucjach polskich i unijnych, o prawach człowieka i obywatela, o opracowywaniu i wdrażaniu projektów społecznych i gospodarczych. Kształtują swoja kreatywność oraz etykę – niezbędna w pracy z ludźmi.
Na absolwentów kierunku Administracja I stopnia czeka praca w:
- administracji publicznej na stanowiskach związanych ze stosowaniem prawa;
- administracji gospodarczej firm państwowych, samorządowych i prywatnych;
- służbie cywilnej;
- instytucjach pozarządowych, partiach politycznych, placówkach kulturalnych;
- organach Unii Europejskiej.
2. BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE – stacjonarne studia pierwszego stopnia (licencjackie, 6 semestrów)
Absolwent kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” jest przygotowany do działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Uzyskał wiedzę teoretyczną i praktyczną o czynnikach wpływających na jego stan. Poznał rodzaje zagrożeń, a także metody i środki zapobiegania tym zagrożeniom lub ich minimalizacji. Zdobył wiedzę o prawnych regulacjach w tym zakresie, o państwowych i samorządowych organach oraz innych podmiotach zajmującymi się kwestiami bezpieczeństwa.
Na absolwentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne I stopnia czeka praca w:
- Wojsku Polskim (w tym Wojsku Obrony Terytorialnej);
- Żandarmerii, Policji i Służbach Specjalnych;
- Straży Graniczna, Służbie Celnej, Straży Pożarnej;
- Służbie Więziennej, Straży Ochrony Kolei, Służbie Leśnej;
- Straży Miejskiej (Gminnej), Obronie Cywilnej;
- Strukturach Zarządzania Kryzysowego, Ratownictwie Medycznym.
3. ADMINISTRACJA II STOPNIA – stacjonarne magisterskie (4 semestry)
Program studiów ukierunkowany jest na kształcenie kadry nowoczesnych specjalistów administracji. Program nauczania łączy elementy wiedzy i ogólnej kultury prawniczej z konkretnymi umiejętnościami zawodowymi z dziedziny administracji, w tym e-administracji. Studenci zdobywają umiejętność posługiwania się zaawansowaną wiedzą w zakresie prawa administracyjnego, budżetowania, zarządzania oraz funkcjonowania instytucji w Polsce i Unii Europejskiej. Zdobywają wiedzę umożliwiającą samodzielne rozwiązywanie problemów, organizowanie zespołów pracowniczych i kierowanie nimi, podejmowanie decyzji przy zachowaniu praw człowieka oraz zasad etycznych i prawnych, wykazywanie inicjatyw twórczych, a także opracowywanie i wdrażanie programów.
Na absolwentów kierunku Administracja II stopnia czeka praca w:
- administracji publicznej na stanowiskach związanych ze stosowaniem i stanowieniem prawa;
- służbie cywilnej na funkcjach kierowniczych;
- przedsiębiorstwach prywatnych (podmioty gospodarcze), instytucjach pozarządowych, placówkach kulturalnych, organach partii politycznych, instytucjach krajowych;
- przedsiębiorstwach i instytucjach współpracujących z krajami członkowskimi Unii Europejskiej i ich organami.
4. PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA – jednolite studia magisterskie (10 semestrów)
Oferta edukacyjna skierowana jest do osób, które są zainteresowane gruntownym przygotowaniem do wykonywania zawodu nauczyciela w placówkach edukacyjnych i prowadzenia zajęć wynikających z podstawy programowej w przedszkolu oraz w klasach I-III szkoły podstawowej. Celem kształcenia jest wzbudzanie i rozwijanie u studentów aktywności poznawczej, przygotowanie do podejmowania działalności pedagogicznej w środowisku społecznym. Studia dają możliwość uzyskania wysokich kwalifikacji zawodowych.
Na absolwentów kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna czeka w:
- placówkach wychowania przedszkolnego;
- klasach I-III szkoły podstawowej;
- świetlicy szkolnej.
5. PIELĘGNIARSTWO – stacjonarne studia pierwszego stopnia (licencjackie, 6 semestrów)
Dyplom licencjata pielęgniarstwa uzyska absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwa, który w zakresie wiedzy będzie posiadał: szczegółową wiedzę z zakresu pielęgniarstwa; ogólną wiedzę z zakresu innych nauk medycznych; znajomość regulacji prawnych, norm etycznych i deontologii odnoszących się do wykonywania zawodu pielęgniarki. W zakresie umiejętności będzie potrafił: korzystać z aktualnej wiedzy dla zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu opieki; udzielać świadczeń w zakresie promowania, zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom; sprawować całościową i zindywidualizowaną opiekę nad pacjentem niepełnosprawnym i umierającym; samodzielnie wykonywać zawód, zgodnie z zasadami etyki ogólnej i zawodowej oraz holistycznego podejścia do pacjenta, uwzględniającego poszanowanie i respektowanie jego praw; nawiązywać współpracę w zespołach opieki zdrowotnej oraz inicjować i wspierać działania społeczności lokalnej na rzecz zdrowia.
Na absolwentów kierunku Pielęgniarstwo czeka praca w:
- szpitalach, zakładach podstawowej opieki zdrowotnej, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych i opiekuńczo-leczniczych;
- ośrodkach opieki paliatywno-hospicyjnej oraz domach opieki społecznej;
- sanatoriach;
- szkołach i jednostkach ratownictwa medycznego;
Absolwent pielęgniarstwa będzie mógł również prowadzić samodzielną działalność gospodarczą w zakresie usług medyczno-pielęgniarskich, poradnictwa w zakresie profilaktyki i edukacji medycznej.
Studiuj bezpłatnie w Formule 30+ (40+, itd.)
Jest to doskonała forma kształcenia dla osób, które zdały egzamin maturalny nieco wcześniej i z powodów zawodowych lub też rodzinnych nie zdążyły zrealizować swoich planów edukacyjnych. Dzisiaj, kiedy mają już ustabilizowaną sytuację zawodowo-rodzinną, mogą powrócić do realizacji tych planów.
Oferujemy studia na kierunku kształcenia: Administracja – studia I i II stopnia, Bezpieczeństwo wewnętrzne – studia I stopnia, Pielęgniarstwo - studia I stopnia oraz Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – studia jednolite magisterskie.
Są to studia stacjonarne, bezpłatne, ale ze wszystkimi przysługującymi studentom dziennym prawami (stypendia socjalne, naukowe, wyjazdy zagraniczne, itp.). Zajęcia dydaktyczne odbywają się w godzinach popołudniowych i wieczornych (w powszednie dni tygodnia).
Aby zapisać się do nas na studia wystarczy zarejestrować się w Systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Jesteś zainteresowany naszą ofertą edukacyjną – przyjdź do nas (ul. Kościuszki 23, Ełk) lub zadzwoń od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00-17:00
tel. 87 621 60 76; e-mail: uwmelk@uwm.edu.pl
NAJWAŻNIEJSZE LINKI ZWIĄZANE Z REKRUTACJĄ
https://rekrutacja.uwm.edu.pl/ - strona rekrutacji
https://rekrutacja.uwm.edu.pl/studia/studia-i-stopnia-i-jednolite-studia-magisterskie/ – studia I stopnia i jednolite studia magisterskie
https://rekrutacja.uwm.edu.pl/studia/studia-ii-stopnia/ – studia II stopnia
https://irk.uwm.edu.pl/pl/ - Internetowa Rejestracja Kandydatów
https://rekrutacja.uwm.edu.pl/zasady-kwalifikacji/ – zasady rekrutacji
https://rekrutacja.uwm.edu.pl/kalendarz-rekrutacji/ – harmonogram rekrutacji
https://rekrutacja.uwm.edu.pl/rekrutacja-krok-po-kroku/ – rekrutacja krok po kroku
https://rekrutacja.uwm.edu.pl/faq/ – najczęściej zadawane pytania
Zapraszamy serdecznie !!!