Finaliści XI edycji Konkursu Wiedzy z Prawa Wyznaniowego

Już za nami XI edycja Konkursu wiedzy z prawa wyznaniowego, w której udział wzięło 45 studentów UWM. Organizatorem konkursu od wielu lat jest Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyznaniowego Fides.

Konkurs składał się z dwóch części: eliminacji (forma testowa) oraz finału (ustna odpowiedź na pytania otwarte). W gronie finalistów znalazło się 7 studentów z I roku Administracji II stopnia Filii UWM w Ełku:

1. Karolina Grabowska
  2. Bartłomiej Jabłoński
  3. Kinga Kosmala
  4. Olena Shestakovska
  5. Marta Toczyłowska
  6. Dariusz Wasilewski
  7. Polina Zolochevska

W dniu 17 stycznia 2023 r. o godz. 20.00 w sali posiedzeń Filii UWM w Ełku przewodniczący Koła Naukowego Fides Bartłomiej Madej powitał Jury konkursu, finalistów oraz zebraną publiczność. Finaliści mieli niełatwe zadanie, a mianowicie udzielali odpowiedzi na wylosowane pytania przed 4-osobowym składem Jury. Przewodniczącym Jury był ks. dr hab. Mieczysław Różański, prof. UWM, wykładowca prawa wyznaniowego na Wydziale Prawa i Administracji. Wypowiedzi laureatów oceniali także: dr mult. Jacek Mrozek – dyrektor Filii UWM oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Prawa Wyznaniowego – dr hab. Justyna Krzywkowska i ks. dr Marek Paszkowski.

Po przywitaniu zaproszonych gości głos zabrał Dyrektor Filii UWM dr mult. Jacek Mrozek wyrażając radość z zorganizowanego wydarzenia, którego celem jest pogłębienie wiedzy z zakresu prawa wyznaniowego. Następnie w imieniu fundatora nagród – Fundacji Educator z Tomaszowa Mazowieckiego – głos zabrał ks. dr hab. Mieczysław Różański, prof. UWM. W tym roku poziom konkursu był bardzo wysoki, stąd konieczne było przeprowadzenie tzw. dogrywki.

Pierwsze miejsce zajęła studentka Olena Shestakovska. Na podium stanęły także: Karolina Grabowska oraz Polina Zolochevska (II miejsce ex aequo). Laureatka I miejsca, oprócz dyplomu i nagród rzeczowych, uzyskała możliwość reprezentowania UWM w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Prawa Wyznaniowego, który odbędzie się w kwietniu 2023 r. w siedzibie Uniwersytetu Opolskiego.