I Ełckie Forum Wymiany Myśli Studenckiej, Funkcjonowanie państwa i jednostki w obliczu zmian

W dniu 04.06.2024 r. Filia w Ełku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie była organizatorem konferencji studenckiej – I Ełckie Forum Wymiany Myśli Studenckiej, Funkcjonowanie państwa i jednostki w obliczu zmian.

W konferencji wzięło udział 57 prelegentów. Uczestnicy reprezentowali 12 uczelni z całej Polski (Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie, Akademia Piotrkowska w Piotrkowie Trybunalskim, Akademia Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warszawski). Wśród prelegentów byli przedstawiciele 18 studenckich kół naukowych (Koło Naukowe Przyjaciół Historii AWS, Koło Młodych Pedagogów, Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego Marabut, Koło Naukowe Muzyki Chóralnej, Koło Naukowe Pielęgniarstwa Ratunkowego, Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii, Koło Naukowe Prawa Prywatnego Międzynarodowego i Handlowego, Studenckie Koło Naukowe Bankier, Studenckie Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego Bielik, Studenckie Koło Naukowe Biochemików Purcell, Studenckie Koło Naukowe Lider, Studenckie Koło Naukowe Praw Człowieka "Ius Homini", Studenckie Koło Naukowe Prawa Administracyjnego, Studenckie Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego, Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyznaniowego FIDES, Studenckie Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji, Studenckie Koło Naukowe Ustrojów Politycznych CASUS, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych). Wśród prelegentów były również osoby niezrzeszone.

Konferencja była okazją do wymiany myśli przez młodych naukowców oraz debaty na bieżące problemy współczesnego świata wynikające z zachodzących przemian społeczno-cywilizacyjnych. Rozmiar oraz charakter konferencji wskazują, że było to duże wydarzenie naukowe w skali regionu.

Należy złożyć podziękowania wszystkim zaangażowanym w przebieg konferencji, szczególnie studentom, którzy po raz pierwszy w historii Filii w Ełku UWM zorganizowali tego typu wydarzenie. Ponadto należy zauważyć, że w konferencji brali udział przedstawiciele wszystkich kierunków działających w ramach Filii.

Organizatorami konferencji była Filia w Ełku UWM . Patronat nad wydarzeniem objęło czasopismo Civitas et lex oraz NATO Deep eAcademy.