I Międzynarodowa Konferencja Naukowa, pt. Wyzwania dla bezpieczeństwa społecznego z perspektywy interdyscyplinarnej

W dniu 16.07.2024 r. w Giżycku odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa, pt. Wyzwania dla bezpieczeństwa społecznego z perspektywy interdyscyplinarnej zorganizowana przez Filię w Ełku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie reprezentowaną przez Dyrektora dra Marcina Radziłowicza i 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną reprezentowaną przez Dowódcę płk. dra Grzegorza Kaliciaka. Strategicznymi partnerami konferencji byli: Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, reprezentowany przez płk. dra hab. Andrzeja Soboń, prof. ASzWoj oraz NATO Deep eAcademy (dr hab. Piotr Gawliczek, prof. UWM). Patronat nad konferencją objęło czasopismo Civitas et lex.

Należy również podkreślić, iż w gronie prelegentów znaleźli się znakomici goście, którzy w sposób rzetelny i merytoryczny przedstawili swoje referaty. Wśród prelegentów znaleźli się: dr hab. Piotr Gawliczek prof. UWM, dr hab. Andrzej Soboń prof. ASzWoj, płk dr Grzegorz Kaliciak, dr Marcin Radziłowicz, podinsp. dr Izabela Sękowska, dr Piotr Wojnicz, dr Marcin Konieczny, dr Jerzy Tomasik, mec. dr Mariusz Charkiewicz, kpt. dr inż. Wojciech Szulc, mgr Dominik Popielarczyk, Jarosław Tokarczyk.

Przedmiotem rozważań było bezpieczeństwo w ujęciu interdyscyplinarnym. W konferencji wzięli udział zarówno teoretycy jak i praktycy co niewątpliwie wzbogaciło konferencję.