Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

15 maja 2024 roku w Ełckim Centrum Kultury odbyła się uroczystość związana z obchodzonym 12 maja Międzynarodowym Dniem Pielęgniarek i Położnych. Gospodarzem tej uroczystości był Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, który podziękował pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym za zaangażowanie i trud towarzyszący opiece nad chorymi, wyraził uznanie oraz złożył życzenia. W imieniu społeczności akademickiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie najserdeczniejsze życzenia i gratulacje z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej przesłał JM Rektor Jerzy Przyborowski.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Szpitala Pro – Medica Sp. z o.o. w Ełku, 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – Filii w Ełku, przedstawiciele innych miejskich instytucji oraz przedstawiciele Filii Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Ełku wraz z pracownikami i studentami kierunku pielęgniarstwo.