Zasady realizacji zajęć z przedmiotu - JĘZYK OBCY
Zasady realizacji zajęć z przedmiotu - JĘZYK OBCY
w semestrze zimowym roku akademickiego 2024/2025
1. Zajęcia z języka obcego realizowane są zgodnie z programem studiów.
2. Na studiach pierwszego stopnia lektorat kończy się egzaminem na poziomie B2, natomiast na studiach jednolitych magisterskich lektorat kończy się egzaminem na poziomie B2+.
3. Na studiach drugiego stopnia prowadzone są specjalistyczne warsztaty językowe na poziomie B2+ i kończą się zaliczeniem na ocenę.
4. Na kierunkach, na których obowiązują dwa języki obce, jeden z lektoratów może zakończyć się znajomością języka na poziomie niższym niż B2.
5. Z lektoratu mogą zostać zwolnieni studenci:
5.1. legitymujący się certyfikatami lub innymi dokumentami potwierdzającymi znajomość języka obcego, wymienionymi w załączniku do Zasad. Uznania osiągnięć i wpisu oceny do systemu USOS dokonuje dziekan/dyrektor filii/dyrektora Szkoły Zdrowia Publicznego przed rozpoczęciem zajęć. Uznanie osiągnięć i wpis oceny następują na wniosek studenta, złożony w dziekanacie wydziału/filii/Szkoły Zdrowia Publicznego w terminach określonych dla dokonania zapisu na lektorat (patrz pkt 5.1. oraz 5.2.). Dziekan/dyrektor filii/Szkoły Zdrowia Publicznego podejmuje decyzję na podstawie opinii kierownika Studium Języków Obcych. Studenci, którym przeniesiono osiągnięcia nie dokonują rejestracji na lektoraty w systemie USOS;
5.2. legitymujący się zaliczeniem lektoratu na innym kierunku pod warunkiem wystąpienia zgodności efektów uczenia się, w tym np. liczby punktów ECTS, liczby godzin, rodzaju zajęć, formy zaliczenia, tematyki zajęć, realizacji języka ogólnego/specjalistycznego. Uznania osiągnięć i wpisu oceny do systemu USOS dokonuje dziekan/dyrektor filii/dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego przed rozpoczęciem zajęć. Uznanie osiągnięć i wpis oceny następują na wniosek studenta, złożony w dziekanacie wydziału/filii/Szkoły Zdrowia Publicznego, w terminach określonych dla dokonania zapisu na lektorat (patrz. pkt 5.1. oraz 5.2.). Dziekan/dyrektor filii/Szkoły Zdrowia Publicznego podejmuje decyzję na podstawie opinii kierownika Studium Języków Obcych. Studenci, którym przeniesiono osiągnięcia nie dokonują rejestracji na lektoraty w systemie USOS.
6. Studenci, którzy w trakcie lektoratu uzyskają certyfikat znajomości realizowanego języka obcego, mogą być zwolnieni z jego kontynuowania. Uznania osiągnięć i wpisu oceny dokonuje się zgodnie z zasadą określoną w pkt. 9.1.
7. Student rozpoczynający naukę równocześnie na dwóch kierunkach studiów pierwszego stopnia lub jednolitych magisterskich realizuje dwa różne lektoraty lub realizuje lektorat na jednym ze studiowanych kierunków pod warunkiem wystąpienia zgodności efektów uczenia się na obu kierunkach. Uznania osiągnięć i wpisu oceny dokonuje dziekan/dyrektor filii/dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego po zasięgnięciu opinii kierownika Studium Języków Obcych.
8. Student rozpoczynający naukę na kolejnym kierunku studiów (dotyczy studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich), nabywa uprawnienia do przeniesienia osiągnięć z zaliczonego semestru/zaliczonych semestrów pod warunkiem wystąpienia zgodności efektów uczenia się na obydwu kierunkach. Uznania osiągnięć i wpisu oceny dokonuje dziekan/dyrektor filii/Szkoły Zdrowia Publicznego przed rozpoczęciem zajęć po zasięgnięciu opinii kierownika Studium Języków Obcych. Uwaga! Przeniesienie osiągnięć nie dotyczy studentów, którzy zostali skreśleni z listy studentów i ponownie przyjęci na studia w drodze rekrutacji.
9. Student rozpoczynający naukę na drugim lub kolejnym kierunku na studiach drugiego stopnia lub rozpoczynający naukę równocześnie na dwóch kierunkach na studiach drugiego stopnia, nie posiada uprawnień do zwolnienia z zajęć i realizuje język obcy w ramach specjalistycznych warsztatów językowych na poziomie B2+, zgodnie z programem studiów danego kierunku.