Instytucje wspierające, zaplecze kadrowe, techniczne i materialne APS
Profesjonalna kadra naukowo-dydaktyczna
Jakość kształcenia na kierunku Animacja pamięci społecznej zapewnia kadra naukowo-dydaktyczna dysponująca odpowiednimi kwalifikacjami badawczymi i doświadczeniem praktycznym. W zespole wykładowców APS znaleźli się m.in. historycy, archeolodzy, socjologowie, antropolodzy kultury, metodolodzy humanistyki, teoretycy kultury, muzealnicy, dydaktycy, popularyzatorzy nauki, edytorzy, specjaliści od narzędzi cyfrowych, eksperci od komunikacji społecznej w rzeczywistości multimedialnej, eksperci od zarządzania organizacjami NGO.
Interesariusze – instytucje współpracujące
Kluczowym elementem stanowiącym o jakości kształcenia na studiach APS jest zespół instytucji współpracujących zwanych Interesariuszami. Instytucje współpracujące stanowią łącznik między Uniwersytetem a rynkiem pracy, stanowiącym pole aktywności przyszłych absolwentów.
Na mocy porozumień zawartych pomiędzy Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a grupą Interesariuszy:
- studenci APS mają możliwość pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności na drodze nieodpłatnych praktyk zawodowych realizowanych w wybranych przez siebie instytucjach
- przedstawiciele Interesariuszy, znając potrzeby rynku pracy, mogą brać udział w projektowaniu zakresu treści kształcenia, uczestnicząc w pracach Rady Programowej APS
- studenci APS wraz z pracownikami naukowo-dydaktycznymi oraz przedstawicielami instytucji współpracujących mogą podejmować przedsięwzięcia badawcze i upowszechniające dziedzictwo kulturowe regionu.
Zasoby techniczne i materialne
Zajęcia na kierunku Animacja pamięci społecznej odbywają się na Wydziale Humanistycznym UWM, w nowoczesnym i przestronnym gmachu – Centrum Nauk Humanistycznych. Mieści się w nim 5 dużych audytoriów oraz 30 sal ćwiczeniowych i seminaryjnych. Aule dydaktyczne i sale ćwiczeniowe wyposażone są w komputery stacjonarne, projektory multimedialne, ekrany, nagłośnienie, sprzęt audiowizualny. Wszystkie aule oraz część sal ćwiczeniowych jest klimatyzowana. Studenci Wydziału mogą również korzystać z sal dydaktycznych Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego oraz doskonale wyposażonej Biblioteki Uniwersyteckiej UWM. Poza tym mogą korzystać z sal dydaktycznych Studium Języków Obcych, w których realizowane są lektoraty.
Na terenie Wydziału Humanistycznego można korzystać z tradycyjnej sieci internetowej, której łącza doprowadzone są do każdego niemal pomieszczenia, jak też z bezprzewodowej sieci internetowej EDUROAM. Do dyspozycji studentów pozostają dwie pracownie komputerowe o łącznej liczbie stanowisk 54, podlegające istniejącemu na Wydziale Ośrodkowi Informatycznemu. W celu realizacji zadań pracy własnej studenci mogą korzystać z komputerów znajdujących się w pracowniach komputerowych w godzinach 700 – 2000.