Warunki przyjęcia tekstu do druku

O przyjęciu tekstu do druku decyduje Redaktor naczelny. Artykuły wstępnie zaakceptowane przez Redakcję podlegają procedurze recenzowania, zgodnej ze wskazówkami zawartymi w komunikacie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 29 maja 2013 roku w sprawie kryteriów i trybu oceny czasopism naukowych. Teksty przyjęte kierowane są do recenzentów spoza jednostki naukowej afiliowanej przez autora publikacji. Obowiązuje zachowanie zasady podwójnej anonimowości (autorzy publikacji i recenzenci nie znają wzajemnie swej tożsamości), a pisemna recenzja winna zawierać jednoznaczny wniosek o przyjęciu lub odrzuceniu tekstu.

Teksty muszą być wynikiem samodzielnych badań, nie były wcześniej nigdzie publikowane (dotyczy to także innych wersji językowych) oraz stanowią oryginalny i istotny wkład w rozwój wiedzy. Warunkiem skierowania artykułu do druku jest także podpisanie przez autora oświadczenia o przeniesieniu autorskich praw majątkowych.

Autor zobowiązany jest przesłać: tekst i materiały ilustracyjne zgodnie z wytycznymi Redakcji, Streszczenie w języku polskim o objętości maksymalnie 300 słów oraz słowa kluczowe, biogram, oraz Oświadczenie o przeniesieniu praw autorskich, które należy pobrać z internetowej strony rocznika (linki poniżej). Zwięzły biogram powinien zawierać imię i nazwisko autora oraz aktualne i najważniejsze informacje: stopnie i tytuły naukowe, wykształcenie, kwalifikacje, informacje o działalności zawodowej, kierunkach badań, publikacjach (działalności artystycznej), członkostwie w stowarzyszeniach i organizacjach oraz osiągnięciach i nagrodach. Objętość biogramu powinna wynosić 700–1000 znaków.

Informujemy, że na mocy wytycznych zawartych w komunikacie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 29 maja 2013 roku w sprawie kryteriów i trybu oceny czasopism naukowych Redakcja rocznika „Forum Artystyczne. Interdyscyplinarny Rocznik Naukowy” jest zobowiązana do eliminowania zjawisk tzw. „ghostwriting” oraz „guest authorship”. W związku z tym oczekujemy, że Autorzy zwrócą szczególną uwagę na zamieszczanie w swych artykułach dokładnych informacji o ewentualnym udziale innych osób na wszystkich etapach powstawania nadsyłanych tekstów.