Konkurs ,, Nauka dla równouprawnienia"

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ogłosił Konkurs „Nauka dla równouprawnienia". Szacunek dla drugiego człowieka, niezależnie od jego poglądów, narodowości, języka czy płci, jest bardzo istotny. Pomimo wielu kampanii społecznych, wprowadzonych rozwiązań prawnych nadal pojawiają się zachowania nacechowane dyskryminacją, mikronierównościami czy pogardą. Problematyka ta jest poruszana w wielu opracowaniach naukowych, pracach dyplomowych.

W związku z powyższym zachęcam wszystkie osoby zajmujące się tą tematyką do udziału w Konkursie. Wydarzenie będzie miało charakter cykliczny, w związku z powyższym proszę przyszłych Promotorów i Promotorki do uwzględniania problematyki równouprawnienia na etapie wyboru tematu pracy dyplomowej.

Konkurs będzie odbywać się w 2 kategoriach:

Kategoria 1:

Prace dyplomowe (licencjackie/magisterskie) – dla osób studiujących/absolwentów UWM w Olsztynie.

Kategoria 2:

Prace naukowe (artykuły, monografie) – dla osób pracujących i studiujących na UWM w Olsztynie.

Więcej danych (tj. kartę zgłoszenia i regulamin) można znaleźć na stronie: https://uwm.edu.pl/uniwersytet/rowne-traktowanie