03 Kwietnia 2023

Aktualności

Mgr Daniel Zero, doktorant szkoły doktorskiej z Katedry Prawa Administracyjnego i Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Prawa i Administracji UWM, otrzymał dofinansowanie swojego projektu badawczego w I edycji konkursu „Perły Nauki”.

Mgr Daniel Zero kontynuuje pełną sukcesów ścieżkę naukową. Jeszcze w ubiegłym roku akademickim był wyróżniającym się studentem prawa, a teraz jest już doktorantem, który pod kierunkiem dr. hab. Jarosława Dobkowskiego, prof. UWM, kierownika Katedry Prawa Administracyjnego i Nauk o Bezpieczeństwie, pracuje nad rozprawą doktorską pt. „Podmiotowość administracyjnoprawna wobec tradycyjnych i nowych zjawisk w prawie administracyjnym”.

Na początku 2022 roku, złożył wniosek o dofinansowanie projektu badawczego z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Perły Nauki” (dawny „Diamentowy Grant”). Na początku marca br. otrzymał radosną informację, że jego projekt badawczy „Trwałość instytucji administracyjnoprawnych w czasach COVID-19 – theoria et praxis” otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 200 tys. złotych i został najwyżej oceniony spośród niemal stu pozostałych projektów badawczych.

- Gdy na platformie, na której składałem wniosek o grant, zobaczyłem wiadomość, że otrzymałem dofinansowanie, to przyznam szczerze, że przez kilkanaście minut patrzyłem w ekran komputera i nie mogłem w to uwierzyć. Okazało się również, że zostałem najwyżej oceniony spośród osób, które składały wnioski o dofinansowanie na projekty badawcze, bo pierwsza osoba zgłosiła projekt artystyczny. Dostałem 99/100 punktów. Jest to dla mnie niezwykłe wyróżnienie, ale także odpowiedzialność, aby ten projekt doprowadzić do szczęśliwego końca. Nie sądziłem, że eksperci przyznają mi tak wysoka ocenę – mówi „Wiadomościom Uniwersyteckim” mgr Daniel Zero.

Warto przypomnieć, że w październiku ubiegłego roku mgr Daniel Zero otrzymał od władz uczelni nagrodę dla najlepszego absolwenta UWM w kategorii jednolite studia magisterskie – ukończył je ze średnią ocen 4,95. W trakcie studiów był stypendystą Ministra Edukacji i Nauki oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Więcej o tym można przeczytać TUTAJ.

mw

fot. archiwum prywatne