Wykład otwarty

Prof. Joanna Wojdon (Uniwersytet Wrocławski)
Różne oblicza public history
4 kwietnia 2019, godz. 11.30, aula 31
Centrum Humanistyczne
Referat będzie próbą zdefiniowania tego, czym jest (a czym nie jest) public history – historia publiczna – historia w przestrzeni publicznej. Wyjdzie od historii public history w jej różnych narodowych odsłonach: amerykańskiej i kanadyjskiej, brytyjskiej, niemieckiej, włoskiej, francuskiej, polskiej, rosyjskiej. Dokona przeglądu obszarów public history i dziedzin pracy historyków publicznych. Przyjrzy się wreszcie relacjom public history z historią akademicką, dydaktyką historii, edukacją historyczną, oral history, studiami nad pamięcią i innymi subdyscyplinami humanistycznymi. Pozwoli to dokonać diagnozy stanu wiedzy i (samo)określenia tej dyscypliny naukowej oraz zarysować perspektywy i zagrożenia jej rozwoju.
Joanna Wojdon – historyk, specjalizująca się w historii najnowszej i dydaktyce historii; profesor nadzwyczajny w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, prodziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr. Pomysłodawca i koordynator kierunku studiów Historia w przestrzeni publicznej (public history) oraz międzynarodowej Public History Summer School realizowanych na Uniwersytecie Wrocławskim.
Spotkanie powiązane będzie z promocją książki Historia w przestrzeni publicznej, red. J. Wojdon, PWN: Warszawa 2018.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.