29 Kwietnia 2024

Wydarzenia

Wydział Geoinżynierii UWM we wtorek 14 maja świętuje Dzień Geoinformatyka. Podczas konferencji naukowej będzie można zapoznać się z zastosowaniem geoinformatyki oraz dowiedzieć się o nowych technologiach i narzędziach geoinformatycznych. Dzień Geoinformatyka to nie tylko okazja do nauki, ale także do inspirujących rozmów i budowania współpracy między nauką a praktyką. Tegoroczna edycja konferencji jest okazją do świętowania ukończenia studiów przez pierwszych absolwentów geoinformatyki na UWM.

Geoinformatyka to dziedzina nauki i technologii, która zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem, analizą, interpretacją, wizualizacją danych przestrzennych.

Dzień Geoinformatyka to wyjątkowe wydarzenie skupiające się na najnowszych osiągnięciach i trendach w dziedzinie geoinformatyki. Spotkanie ma na celu synergię wiedzy i umiejętności studentów, ekspertów, naukowców, którzy w ramach wydarzenia prezentują swoje badania, projekty i innowacje związane z wykorzystaniem danych geoprzestrzennych, systemów informacji geograficznej oraz technologii geoinformatycznych. Konferencja stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz budowania sieci kontaktów w środowisku geoinformatycznym.

Uczestnicy mają także możliwość uczestnictwa w warsztatach praktycznych, co pozwala na pogłębienie swojej wiedzy i umiejętności w zakresie wykorzystania geoinformatyki w różnorodnych dziedzinach.

Poniżej program. Informacje dostępne są też na stronie.

Dzień Geoinformatyka plakat z program