27 Marca 2024

Wydarzenia

Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłownia oraz Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Wydziału Sztuki zapraszają na wernisaż wystawy prac dydaktyków Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

W środę 3 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii Stara Kotłownia odbędzie się wernisaż, trwającej od 27 marca, wystawy prac dydaktyków Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Na ekspozycję składają się prace z obszaru rysunku, malarstwa, grafiki, projektowania i instalacji. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu imprez związanych z obchodami 25-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (wcześniej Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych) powstała w 1994 roku na podstawie porozumienia zawartego między rządami Polski i Japonii. Uczelnia posiada uprawnienia do kształcenia na kierunkach: informatyka, zarządzanie informacją, projektowanie graficzne i sztuka multimediów, grafika, architektura wnętrz oraz kulturoznawstwo.

Na wernisażu wystąpi Kacper Sęk – student drugiego roku produkcji muzycznej i realizacji dźwięku Wydziału Sztuki UWM. Kilkukrotny laureat i zwycięzca Estrady Studenckiej, reżyser dźwięku, producent nagrań studyjnych, realizator nagłośnienia na lokalnych (i nie tylko) scenach estradowych.