Zaproszenie do uczestnictwa w szkoleniu z zagadnień obrony koniecznej

25 marca 2023 roku, w Hotel Przystań w Olsztynie (ul. Żeglarska 4), odbędzie jest szkolenie na temat "Obrona konieczna w pełnym zakresie tego zagadnienia". Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa, prowadzącym - dr Jarosław Hebda, biegły sądowy ds. użycia broni.

Pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, w tym Filii UWM w Ełku, mogą uczestniczyć bezpłatnie, po  dokonaniu rezerwacji (do 20 marca):
telefonicznie - 607 090 050
Czas szkolenia: 10.00-16.00
Uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa.
Uwaga - liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Myśl przewodnia szkolenia
Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji zagrożenia. W sytuacji, w której będziemy musieli bronić siebie, swojego mienia czy swoich bliskich. Jak się wtedy zachować, aby nie popaść w konflikt z prawem? Skuteczne użycie broni w samoobronie wymaga większej wiedzy oraz umiejętności niż samo strzelanie.

Program
Szkolenie obejmuje: (1) aspekty prawne użycia broni palnej + studium przypadków i wyroki sądowe, (2) obrona konieczna: istota, zakres obrony koniecznej, przekroczenie obrony koniecznej, (3) analiza przypadków i wyroków sądowych z tym związanych,  (4) zawężenie obrony koniecznej do użycia broni palnej

Zagadnienia
Poszukiwanie odpowiedzi na pytania: (1) jak definiujemy zagrożenie? (2) jakie są granice obrony koniecznej? (3) kiedy mówimy o użyciu broni? (4) jakimi środkami możemy odeprzeć atak? (5) jak zachować się po użyciu broni?, (6) jakiego zachowania policji i prokuratora należy oczekiwać? (7) strzelałeś -  jak się zachować?

Sylwetka prowadzącego
Jarosław Hebda - doktor nauk o bezpieczeństwie specjalizujący się w bezpieczeństwie ważnych osobistości. Od prawie trzydziestu lat prowadzi działalność doradczo-szkoleniową oraz ochroniarską ze szczególnym akcentem na bezpieczeństwo osób. Prowadzi szkolenia specjalistyczne w zakresie posługiwania się bronią i strzelania oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego dla osób cywilnych i funkcjonariuszy służb mundurowych. Jest autorem wielu specjalistycznych artykułów i materiałów na temat bezpieczeństwa.

Zaproszenie pracowników i studentów do nieodpłatnego uczestnictwa w szkoleniu jest potwierdzeniem rozwijania dynamicznej współpracy Filii UWM w Ełku z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Bezpieczeństwa. To  podmiot popularyzujący ideę oraz prowadzący działania na rzecz zwiększenia szeroko pojętego bezpieczeństwa poprzez  prewencję, edukację, wsparcie ochrony biznesu, działania społeczne oraz współpracę w instytucjami publicznymi i organizacjami, w tym międzynarodowymi. np. NATO DEEP eAcademy