Podwójny sukces Wydziału Nauk Ekonomicznych
Z ogromną radością informujemy, że Wydział Nauk Ekonomicznych zajął dwa czołowe miejsca w drugiej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego realizowanego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. To ogromne wyróżnienie pomysłów wypracowanych przez naszych pracowników oraz studenta. Ich wdrożenie wzbogaci zarówno wydziałową, jak i uniwersytecką przestrzeń.
Do Otwartego Budżetu Akademickiego na UWM zakwalifikowało się w sumie 10 projektów. O tym, które z nich zwyciężą decydowała społeczność uniwersytecka. W głosowaniu wzięło udział 1770 osób.
Autor i autorka zwycięskich projektów zgłoszonych przez Wydział Nauko Ekonomicznych wraz z dr hab. Jerzym A. Przyborowskim, prof. UWM tuż po oficjalnym ogłoszeniu wyników OBA.
Strefa na WNE - projekt pracowniczy
Wśród zwycięskich projektów pracowniczych wygrała "MikroMakro – strefa nauki i odpoczynku". To pomysł zgłoszony przez dr Katarzynę Andruszkiewicz, ale wypracowany przez wiele osób z naszego wydziału. Inicjatywa ta, zaowocuje wyremontowaniem głównego holu i stworzeniem w tym miejscu nowoczesnej przestrzeni do nauki i relaksu. Będzie ona wyposażona w komfortowe kanapy, stoliki, kącik do bookcrossingu oraz mnóstwo zieleni. Stworzy to idealne warunki do odpoczynku i pracy umysłowej.
Siłownia na świeżym powietrzu - projekt studentów UWM
Projekt Filipa Kadziewicza, studenta Wydziału Nauk Ekonomicznych, zakłada utworzenie w Kortowie siłowni na świeżym powietrzu. Zebrał on w sumie 383 głosy – najwięcej ze wszystkich zgłoszonych do Otwartego Budżetu Akademickiego projektów. Dzięki temu, cała społeczność akademicka UWM zyska dostęp do nowoczesnych urządzeń do ćwiczeń. Wyróżnia je to, że mają one możliwość regulowania obciążeń, co znacznie wzbogaca trening.
Inne projekty w Otwartym Budżecie Akademickim
Poza wspomnianymi projektami do tegorocznej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego zgłoszono również: BioSferę – strefę wypoczynku, cichej nauki i smaków na Wydziale Biologii i Biotechnologii (322 głosy), Wodę bez plastiku – dystrybutor na każdy wydział (215 głosów), Strefę wsparcia i rozwoju studentów UWM – nowa siedziba Ośrodka „Empatia” (168 głosów), Strefę Work'n'Chill (127 głosów), Kortowski Badminton (60 głosów), ściankę tenisową (59 głosów), przebieralnię (33 głosy) oraz strefę odpoczynku na Pływalni Uniwersyteckiej (28 głosów).
Wyniki zostały uroczyście ogłoszone 4 marca. Podczas spotkania z pomysłodawcami projektów, które przeszły pod głosowanie, prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM, oraz kanclerz uczelni, Bogusław Stec, wyrazili swoje uznanie i podziękowania dla autorów za ich inicjatywę, poczucie odpowiedzialności i gotowość do działania na rzecz społeczności uniwersyteckiej.
Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu i zaangażowanie w rozwój naszej społeczności akademickiej!